5 Декември, 2025

Външно обяви, че няма данни за пострадали българи при разрушителното земетресение в Мианмар

Външно обяви, че няма данни за пострадали българи при разрушителното земетресение в Мианмар

снимка: архив

При необходимост от съдействие, българските граждани в Мианмар и Тайланд, могат да се обръщат  към българското дипломатическо представителство в Ханой

Към момента няма данни за пострадали български граждани при земетресението в Мианмар, което предизвика рухването на небостъргач в Банкок. Посолството на България в Ханой следи развитието на ситуацията, съобщиха от МВнР.

Ситуационният център на МВнР изпрати съобщение до всички български граждани, които са се регистрирали в Тайланд през рубриката “Пътувам за… ” на сайта на ведомството. Към момента съгражданите ни, които са отговорили на съобщението, са заявили, че не се нуждаят от съдействие.

При необходимост от съдействие, българските граждани в Мианмар и Тайланд, могат да се обръщат  към българското дипломатическо представителство в Ханой, на телефонен номер: ‪+84 24 3845 2908, както и на телефонната линия за неотложни случаи в извънработно време: ‪+84 24 3846 0856. Сигнали могат да бъдат подавани и на имейл адреса на посолството: Embassy.Hanoi@mfa.bg.

Сигнали и молби за съдействие при бедствени ситуации на български граждани се приемат денонощно и на телефонните линии на дирекция "Ситуационен център": ‪+359 2 948 24 04; ‪+359 2 971 38 56 или на имейл: crisis@mfa.bg. 

Сподели:

Коментари (0)

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Инициативата има за цел да възпита младите хора към уважение и толерантност към хората в неравностойно положение, да бъдат приемани със своите различия и възможност да са полезни за обществото

Лаура Кьовеши откри новия офис на Европрокуратурата в София в отсъствието на Сарафов

Лаура Кьовеши откри новия офис на Европрокуратурата в София в отсъствието на Сарафов

Той се намира на столичния булевард "Александър Стамболийски"