4 Февруари, 2026

Въоръжените сили на Украйна подсилиха с още логистични маршрути до Покровск и Мирноград

Въоръжените сили на Украйна подсилиха с още логистични маршрути до Покровск и Мирноград

Снимка: EPA/BGNES

Подразделения на отбранителните сили в зоната на отговорност на Източното оперативно командване са отблъснали 90 руски атаки през последните 24 часа

Украинските защитници организират допълнителни логистични маршрути до Покровск и Мирноград, за да осигурят непрекъснато снабдяване на подразделенията на отбранителните сили

Това е съобщено във Фейсбук от военната групировка „Изток“.

Подразделения на отбранителните сили в зоната на отговорност на Източното оперативно командване са отблъснали 90 руски атаки през последните 24 часа, предаде Укринформ.

В сектора на Покровск украинските защитници са предотвратили 52 руски атаки близо до Володимировка, Маяк, Родинске, Червоний Лиман, Новоикономичне, Покровск, Котлине, Удачне, Молодецке, Дачне и към Новопавливка.

На 2 декември украинските сили неутрализираха 130 руски окупатора в този сектор, 90 от тях бяха убити.

Освен това бяха унищожени 19 дрона, пет превозни средства, танк и бронирана бойна машина. Едно превозно средство беше повредено и бяха ударени пет руски укрития.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

 В края на месеца Бил и Хилъри Клинтън ще дадат показания в Конгреса по случая с Джефри Епстийн

В края на месеца Бил и Хилъри Клинтън ще дадат показания в Конгреса по случая с Джефри Епстийн

Говорителят им Ангел Урена написа в X, че „бившият президент и бившият държавен секретар ще бъдат там. Те очакват с нетърпение да създадат прецедент, който да важи за всички“.

Сейф ал-Ислам, синът и приемник на Муамар Кадафи, е убит

Сейф ал-Ислам, синът и приемник на Муамар Кадафи, е убит

„Четирима въоръжени мъже нахлуха в резиденцията му, след като деактивираха камерите за наблюдение, и го екзекутираха“, каза Абдурахим

Кремъл се жалва срещу отпадането на ограниченията върху стратегическите ядрени арсенали

Кремъл се жалва срещу отпадането на ограниченията върху стратегическите ядрени арсенали

Договорът "Нов СТАРТ" между двете страни изтича на 5 февруари. Той бе подписан от президентите Барак Обама и Дмитрий Медведев през 2010 г. и установява ограничения в броя на стратегическите оръжия,