8 Юли, 2026

Въоръжен мъж нахлу в Сръбската патриаршия, взе заложник

Въоръжен мъж нахлу в Сръбската патриаршия, взе заложник

Нападателят е извадил пистолет и поискал 200 000 евро за "защитата на Косово и Черна гора"

Гражданин на Черна гора е нахлул в сградата на Патриаршията на Сръбската православна църква в центъра на Белград, в офис на първия етаж, извадил е пистолет и е поискал от касиера и счетоводителя 200 000 евро за "защитата на Косово и Черна гора", предава скопската електронна медия A1 On.

Един от заложниците е успял да сигнализира в полицията, която е реагирала бързо, като е заловила и разоръжила нападателя. При инцидента, който се е случил в сряда, няма пострадали. Уточнява се, че преговорите с него са продължили повече от час. 
След ареста полицията е установила, че нападателят е Бранко Л., гражданин на Черна гора и бивш клерик. Срещу него ще бъде образувано производство.

Що се отнася до инцидента, патриарх Ириней коментира, че ситуацията е била "неприятна". 

Сподели:
Украйна: Свалихме руски "терористичен самолет"

Украйна: Свалихме руски "терористичен самолет"

Според предварителна, но все още непотвърдена информация, сваленият самолет е руски изтребител-бомбардировач Су-34

WSJ: Тръмп обяви край на примирието с Иран

WSJ: Тръмп обяви край на примирието с Иран

„Мисля, че всичко е свършило, не искам да се занимавам повече с тях“, каза президентът на САЩ пред репортери на среща на върха на НАТО в Анкара в сряда. „Сега ще оставя нашите прекрасни преговарящи да продължат да говорят, ако искат."

Ердоган пред НАТО: Ограниченията в отбранителната промишленост трябва да паднат

Ердоган пред НАТО: Ограниченията в отбранителната промишленост трябва да паднат

Турският президент заяви, че страната му вече е сред десетте водещи държави в света по производство и износ на отбранителна продукция

Коментари (0)