24 Декември, 2025

Вархеи обеща да се срещне с македонските българи

Вархеи обеща да се срещне с македонските българи

Оливер Вархеи

„Наясно съм с нападението над клуба в Охрид"

При всяко нападение, срещу която и да е общност в Северна Македония, трябва да се предприемат последващи действия от страна на полицията и правителството. Това заяви в интервю за Bulgaria ON AIR, еврокомисарят по разширяването Оливер Вархеи.

„Наясно съм с нападението от вчера (първото за тази седмица нападение над клуба на македонските българи в Охрид, което стана в понеделник – б.р.). Надявам се, че правителството ще направи същото, както в предишния случай (нападението над клуба в Битоля в началото на август – б.р.). Най-вече да започне разследване, но и да намери извършителят." – посочи еврокомисарят.

Той заяви, че е готов да се срещне с представители на организациите на македонските българи, ако те поискат среща с него.

"Вратата ми е винаги отворена за всяка заинтересована страна от която и да е страна-кандидатка," допълни Вархеи.

Сподели:

Коментари (0)

Politico: Съдбата на Украйна виси на косъм, но не заради Европа...

Politico: Съдбата на Украйна виси на косъм, но не заради Европа...

Според изданието, европейските лидери са шокирани от новия световен ред на американския президент и все по-очевидната враждебност към Европа

WP: В Европа има само един лидер, който може да се справи с проруското поведение на Тръмп

WP: В Европа има само един лидер, който може да се справи с проруското поведение на Тръмп

Според колумнист на изданието Джон Р. Болтън, предвид слабостта на Европа, не е изненадващо, че Путин вярва, че времето е на негова страна

Силяновска с абсурдни обвинения - отново видя врага в лицето на България

Силяновска с абсурдни обвинения - отново видя врага в лицето на България

По думите на македонския президент ЕС претендира да е геополитически съюз, а в същото време държи държавите от Западните Балкани в геополитически вакуум