Засега акциите остават в община Варна, отсече кметът на града
Варна няма да обжалва решението на Софийският градски съд, с което в понеделник обяви за нищожно апортирането на акциите на Община Варна в Пловдивския панаир. Това написа в профила си във Фейсбук кметът на града Благомир Коцев. Общината държеше 29% от дружеството "Международен панаир Пловдив", част от "Пълдин туринвест", съобщи "Дневник".
"Акциите засега остават в Община Варна и въпреки че "губим делото", под моето ръководство администрацията няма да обжалва решението на съда, казва Коцев. Според съда през 2021 г. Общинският съвет е прехвърлил акциите при "тежки нарушения на Закона за приватизацията и следприватизационния контрол (ЗПСК)". Решението на предишното ръководство на общината освен незаконосъобразно е неизгодно и коства на варненци 800 000 лева за разноски и държавни такси по делото. Пари, които ще платим всички ние, отбелязва кметът.Според Коцев, ако Варна обжалва и загуби отново делото, което е твърде вероятно, финансовите загуби за града ще бъдат още по-големи.
"Толкова за Портних и неговото наследство, написа още Коцев. Единствено се чудя как така общината губи дело заради решение на Общинския съвет, но прокуратурата спира разследването срещу Портних по същия казус."
Още от Закон и ред
Любовна драма в Калабрия! Застреляха с два куршума в гърдите 22-годишен българин
Сергей е живеел от дълго време в град Кутро и е бил добре познат сред местните жители. Работел е като сервитьор.
Освободиха от ареста младежите, задържани за побой над непалци в Пловдив
Прокуратурата е повдигнала срещу тях обвинение за причиняване на леки телесни повреди на повече от едно лице по хулигански подбуди
Единият задържан за побоя над непалци в Пловдив е присъствал на убийството на Георги Кузев
И двамата арестувани са ученици, без предишни криминални прояви, но е установено, че са склонни към безпричинна агресия