7 Май, 2026

Вартоломей: Ще се ваксинирам, това е моя отговорност към ближния

Вартоломей: Ще се ваксинирам, това е моя отговорност към ближния

Спазвайте задължително мерките, призова още Вселенски патриарх

„Разбира се, че ще се ваксинирам“. Това заяви вселенският патриарх Вартоломей, отговаряйки на въпрос на вестник „Вима“ дали ще си постави ваксина срещу коронавируса, пише БГНЕС.

„Смятам, че това го изисква и възрастта ми. Наближавам 81 години, така че спадам към възрастовата група, която трябва да се ваксинира. Това обаче не е само въпрос на необходимост или избор, а и на отговорност към ближния“, подчерта вселенският патриарх.

Той се надявам, че скоро ще се ваксинира по-голямата част от населението в света, за да спре разпространението на смъртоносния вирус.

„Разбира се, дотогава всички трябва да спазваме стриктно предпазните мерки , за да не оплакваме повече жертви“, призова патриарх Вартоломей.

Той посочи, че пандемията е променила социалния живот, ежедневието ни, нашето участие в живота на Църквата.

„През целия този период сме дълбоко трогнати от страданията на безброй ближни и сме впечатлени от саможертвата на лекари и санитари. Затова е неприемливо при толкова жертви и толкова болка да има хора, които пренебрегват наличието на пандемия, смятайки, че тя е дело на някакви кръгове“, категоричен е вселенският патриарх.
Сподели:

Коментари (0)

The Economist: Путин губи контрол над Русия

The Economist: Путин губи контрол над Русия

Руската авторитарна система все още се крепи на страх и репресии, но вече е изгубила способността да формира визия за бъдещето.

Нагъл Кремъл, даде ултиматум на Киев

Нагъл Кремъл, даде ултиматум на Киев

Според Ушаков, за възобновяване на преговорите Украйна трябва да направи само една стъпка.

ЕС се подготвя „за потенциални“ разговори с Путин

ЕС се подготвя „за потенциални“ разговори с Путин

председателят на Европейския съвет Антонио Коща е казал, че ЕС разполага с подкрепата на украинския президент Володимир Зеленски за този потенциален ход.