25 Април, 2026

ВАС започва вътрешна проверка на чатовете между секретаря на президента и Пламен Бобоков

ВАС започва вътрешна проверка на чатовете между секретаря на президента и Пламен Бобоков

Пламен Узунов

Върховен административен съд (ВАС) започва вътрешна проверка заради последния скандален случай, разраснал се в петък, в който е замесен президентският секретар по правни въпроси и антикорупция Пламен Узунов, съобщава БГНЕС.

Вътрешната проверка, разпоредена от председателя на съда, е във връзка с разпространената от прокуратурата информация за комуникация между лице, обозначено като “Prezident-Pl. Uzunov“ и Пламен Бобоков, при която е установено, че е разменена информация за неподписано от съдиите и необявено съдебно решение на ВАС. Целта е да бъдат установени всички факти и обстоятелства във връзка с изтичането на информацията, казаха от ВАС днес.

Припомняме, че Пламен Узунов беше уличен в търговия с влияние. На 27 декември 2018 г. е изпратил на Пламен Бобоков съдебно решение, което още не е било подписано от съдиите от Върховния административен съд. Шест дни по-късно решението става публично достояние. Специализираната прокуратура разкри още, че Пламен Бобоков е лобирал пред членове на ВСС за избирането на прокурор от Русе за административен ръководител на Окръжната прокуратура в града. Натискът на Бобоков се е провалил, избран е друг кандидат. Прокуратурата извърши и обиски в кабинета и в дома на русенския прокурор Николай Николов, контактувал с бизнесмена Пламен Бобоков. 
Сподели:

Коментари (0)

Василев за Кандев: Ако някой си върши работата, му спретват дело с фалшиви свидетели

Василев за Кандев: Ако някой си върши работата, му спретват дело с фалшиви свидетели

"Незабавната смяна на Висшия съдебен съвет и изчистването на съдебната система от всички джуджета са единственият път към това да имаме богата, справедлива и европейска България"

Апелативният съд окончателно остави в затвора Евелин Банев-Брендо

Апелативният съд окончателно остави в затвора Евелин Банев-Брендо

Срещу Банев има три влезли в сила присъди за наркотрафик и пране на пари

Мирчев и Божанов сезират прокуратурата заради разследване със записи „Чолаковгейт“

Мирчев и Божанов сезират прокуратурата заради разследване със записи „Чолаковгейт“

Сигналът стъпва на журналистически разкрития, направени от BIRD по-рано днес, под заглавие „Чолаковгейт: Правосъдие срещу пари“