18 Юли, 2026

ВАС възстанови блокираната си от хакери информационна система без загуби на данни

Снимка: БГНЕС

Предстои присъединяването и на административните съдилища към Единната деловодна информационна система, за да бъде възстановена изцяло работата

След хакерската атака, за която съобщихме по-рано днес, Върховният административен съд възстанови Единната деловодна информационна система без загуба на данни. Тази система обслужва освен Върховния административен съд, също и 28-те административни съдилища .

Кибер атаката е осъществена между 00.00 и 04.00 часа. 

Сега предстои поетапно присъединяване на административните съдилища към Единната деловодна информационна система, за да бъде възстановена работата в пълен обем.

От съда съобщават още, че злонамереното проникване в ЕДИС е обект на разследване от компетентните органи, за което Върховният административен съд оказва пълно съдействие, предаде БГНЕС.

Сподели:
Слънчево и юлски горещо, следобедни дъждове ще разхлаждат планинските места

Слънчево и юлски горещо, следобедни дъждове ще разхлаждат планинските места

Максималните температури - между 32° и 37°, в София - около 32°. В планините преди обед ще е слънчево. По Черноморието - предимно слънчево, следобед с временни увеличения на облачността, но без валежи.

Радев с нов лупинг: Партньорството с „Райнметал“ е пример за сътрудничеството с Германия

Радев с нов лупинг: Партньорството с „Райнметал“ е пример за сътрудничеството с Германия

Това заяви министър-председателят по време на срещата си с делегация от федералната провинция, водена от Томас Щробъл, председател на Ландтага (парламента) на Баден-Вюртемберг

Сачева: И Демерджиев иска да е инфлуенсър, открих 11 противоречия в думите му за Атанасова

Сачева: И Демерджиев иска да е инфлуенсър, открих 11 противоречия в думите му за Атанасова

„През последните 5 години служебни кабинети, доминирани от президента, на практика са управлявали най-много, така че темата с наследството малко се изтърка", смята тя

Коментари (0)