19 Юли, 2026

Силяновска: Всичко в живота си съм постигнала в Република Македония

Силяновска: Всичко в живота си съм постигнала в Република Македония
Гордана Силяновска-Давкова, снимка: EPA/BGNES

Тя отново каза, че не е нарушила Преспанското споразумение

„Всичко, което съм постигнала в живота си, съм го постигнала в Република Македония“.

Това заяви президентът на Северна Македония Гордана Силяновска-Давкова.

Силяновска отново каза, че не е нарушила Преспанското споразумение, на церемонията по встъпването си в длъжност.

Припомняме, докато полагаше клетвата си като президент Силяновска отказа да използва конституционното име на Северна Македония, което предизвика остра дипломатическа реакция от страна на Гърция.

„Не съм отказала да подпиша декларацията с конституционното име, нито съм я скъсала, нито съм казала, че ще отменя Преспанското споразумение. Само словесно и сократично упражних правото си на свободно изразяване на мисълта, както правят и другите президенти на държави.“ - заяви президентът на РСМ.

„Чудя се на тези, които си мислят, че с един замах на перото можеш да се преобразиш. Това е част от мен. Всичко, което съм постигнала в живота си, съм го постигнала в Република Македония.“ - добави тя. /БГНЕС

Сподели:
Русия удари увеселителен парк в Одеска област: Има загинали, издирват под развалините

Русия удари увеселителен парк в Одеска област: Има загинали, издирват под развалините

Ракетите разрушиха къщи на рибари и повредиха шест леки автомобила

Кметът на Ню Йорк иска арест за Нетаняху при посещението му в САЩ

Кметът на Ню Йорк иска арест за Нетаняху при посещението му в САЩ

Мамдани изрази категоричната си позиция, като определи израелския премиер за „военен престъпник“

Анкара арестува 119 души за връзки с „Ислямска държава“

Анкара арестува 119 души за връзки с „Ислямска държава“

Обвиненията срещу задържаните включват членство в терористичната организация, публикуване на пропаганда в социалните медии и финансиране на групировката

Коментари (0)