16 Януари, 2026

Васил Божков: Днес се прибирам в България

Васил Божков: Днес се прибирам в България

снимка: БГНЕС

"Днес се прибирам. След всички пречки, които Гешевата прокуратура и другите инструменти ми създадоха. Ще кацна в София около 15:30 часа". Това написа във Фейсбук Васил Божков.

Faktor.bg припомня, че Специализираната прокуратура повдигна 19-о по ред обвинение на намиращия се в Обединените арабски емирства Васил Божков през юли 2021 г. То беше за ръководител на "наказателна бригада". Според обвинението, под ръководството на Божков групата е създавала предпоставки за ескалация на напрежението по време на протестите от лятото и есента на 2020 година. Специализираното обвинение е изпратило чрез Министерство на правосъдието и нова молба до ОАЕ за екстрадиция на бизнесмена. Той е обявен за международно издирван от "Интерпол" и би трябвало да е задържан за 72 часа в ареста още на границата ни. В същото време той е и свидетел по делото срещу бившия премиер Бойко Борисов и пиарката му Севделина Арнаудова бяха арестувани за денонощие, както и Владислав Горанов. 

Сподели:

Коментари (0)

Административният съд отмени забраната за пиене на алкохол на открито в Русе

Административният съд отмени забраната за пиене на алкохол на открито в Русе

През лятото на 2025 година в Русе беше въведена забрана за употреба на алкохол на открито по предложение на общинските съветници от групата на ВМРО

Борисов: ПП-ДБ с нищо друго не могат да се похвалят, освен да викат "мафия" и "мутри"

Борисов: ПП-ДБ с нищо друго не могат да се похвалят, освен да викат "мафия" и "мутри"

Според лидера на ГЕРБ коалицията на ПП, ДСБ и Да, България продължават да са лицемери, а кметът им Васил Терзиев е пълен провал

 Божанов: ГЕРБ, ДПС, ИТН и БСП не знаят какво гласуват, не са виждали сканиращи машини

Божанов: ГЕРБ, ДПС, ИТН и БСП не знаят какво гласуват, не са виждали сканиращи машини

Скоростното закриване на Комисията за противодействие на корупцията (КПК) е опит за замитане на следи