Тя ще поеме ресор "Екология"
Първият заместник на кмета на София Васил Терзиев ще бъде Надежда Бобчева. Тя ще поеме ресор "Екология".
Очаква се до края на седмицата кметът да представи екипа си, с който ще работи. Броят на заместник-кметовете и начинът, по който са им оформени задълженията, ще е както в текущата структура на общината, уточни във вторник Васил Терзиев. Най-вероятно ще има нова структура на общинската администрация, но тя ще стане факт след като бъде избран нов председател на СОС.
По време на предизборната кампания Васил Терзиев представи своя "План за София", като приоритетите в нея бяха представени от различни експерти. Имената им веднага бяха спрегнати, като евентуални негови заместници.
Арх. Любо Георгиев пък се очаква да отговаря за визията на града, а под шапката му да бъде Направление "Архитектура и градоустройство".
Фактор
Очаква се до края на седмицата кметът да представи екипа си, с който ще работи. Броят на заместник-кметовете и начинът, по който са им оформени задълженията, ще е както в текущата структура на общината, уточни във вторник Васил Терзиев. Най-вероятно ще има нова структура на общинската администрация, но тя ще стане факт след като бъде избран нов председател на СОС.
По време на предизборната кампания Васил Терзиев представи своя "План за София", като приоритетите в нея бяха представени от различни експерти. Имената им веднага бяха спрегнати, като евентуални негови заместници.
Арх. Любо Георгиев пък се очаква да отговаря за визията на града, а под шапката му да бъде Направление "Архитектура и градоустройство".
Още от България
Продължават скандалите в парламента заради Бюджет 2026
Напрежението ескалира още с първия звънец за деня и декларация на управляващата партия, която те прочетоха от трибуната на НС. Опозицията отвърна със своя декларация
ДПС: Остро осъждаме намерението на управляващите тихомълком да закрият Комисията по досиетата
Има неща, които няма как да бъдат оценявани като мерки за икономии, когато хиляди български граждани – християни и мюсюлмани, и техните семейства са заплатили с живота си, със здравето си, с разбити животи, разделени семейства и деца, белязани за цял живот в тоталитарната комунистическа система, заявява в декларацията си ДПС
Бившите концлагеристи от "Белене": Закриването на Комисията за досиетата е удар срещу демократичните ценности
Декларация на гражданската организация на бившите концлагеристи от "Белене" и техните семейства за намерението на управляващите да закрият Комисията по досиетата