22 Декември, 2025

Николай Василев: Асен Василев увеличи държавния дълг с 20 млрд. лв.

Николай Василев: Асен Василев увеличи държавния дълг с 20 млрд. лв.

Николай Василев

Всеки път, когато той предава МФ на свой наследник, се оказва, че парите са похарчени

Политиките на правителствата през последните три години бяха проинфлационни – големи социални разходи и нулеви реформи, което доведе до високата инфлация и обедняване на хората. Това заяви пред NOVA NEWS бившият вицепремиер и министър на икономиката Николай Василев.

"Всеки път, когато Асен Василев предава МФ на свой наследник, се повтаря едно и също. Парите са похарчени, а новите министри казват, че положението е много тежко. За три години и половина Василев увеличи държавния дълг с 20 млрд. лв. Бюджетното харчене не е икономическа политика." - допълни той.

Бившият вицепремиер е на мнение, че събираемостта на данъци няма да се увеличи. Василев определи управлението на предходното редовно правителство като „приказки, малко идеи, почти никаква свършена работа“.

Експертът каза, че за да влезе страната в Еврозоната, трябва да има силна политическа воля. Той обясни, че причина за забавянето е, че България е влязла в т.нар. „сив списък“ за пране на пари за финансиране на международния тероризъм.

Сподели:

Коментари (0)

България се прощава с Боян Радев: първият ни двукратен олимпийски шампион

България се прощава с Боян Радев: първият ни двукратен олимпийски шампион

Двукратният ни олимпийски шампион по борба, Боян Радев, е обявен за дарител номер 1 на Националния исторически музей, в който има специална зала на негово име

Радев: „Движение Трети март“ няма връзка с мен и с президентската институция

Радев: „Движение Трети март“ няма връзка с мен и с президентската институция

"Хората, които се представят за организатори на моя партия и които събират пари от мое име, са измамници и подставени лица на олигархията“, твърди Румен Радев

Облаци и мъгли на места, дъждовете са най-вече на югоизток и слънце на югозапад

Облаци и мъгли на места, дъждовете са най-вече на югоизток и слънце на югозапад

Ще е почти тихо със слаб вятър на изток, максималните температури в повечето места ще са между 5° и 10°, за София – около 9°