20 Декември, 2025

Василев: Ще приема всички решения на НС, които ще възстановят групата на МЕЧ

Василев: Ще приема всички решения на НС, които ще възстановят групата на МЕЧ

Радостин Василев, снимка: архив

Планираният за сряда протест ще се проведе: "Нищо не се е променило за мен."

"С половин уста Наталия Киселова предложи изход от кризата, която тя създаде", заяви лидерът на партия МЕЧ Радостин Василев, след като председателят на Народното събрание съобщи, че има два начина за възстановяване на парламентарната група на политическата формация.

Василев отново повтори, че групата е била разпусната незаконно, като добави, че приема заявките, направени по-рано от ИТН и от ГЕРБ не като лична защита, а като защита на истината.

„Ще приема всички решения на Народното събрание, които ще възстановят състава на ПГ на МЕЧ, защото същата беше разформирована незаконосъобразно, за да бъда ударен аз, за да бъде заглушен моят глас и гласът на моите колеги, за да бъде показано, че опозицията няма да се дава думата.“ - твърди Василев. 

Той съобщи, че планираният за сряда протест ще се проведе.

"Нищо не се е променило за мен. Ако ПГ на МЕЧ бъде възстановена, утре всичко в парламента ще е така, както трябва да бъде." - каза още Радостин Василев.

Той подчерта, че МЕЧ продължава да настоява за оставката на Наталия Киселова както и че от партията подкрепят всеки аргументиран вот на недоверие към правителството. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

В Брегово неочаквано се срути се кула към древен храм

В Брегово неочаквано се срути се кула към древен храм

Двете кули са изграждани през 1931 г., като допълнение към основната каменна църква, която е строена десет години и е завършена през 1865 г. 

Най-замърсеният въздух дишат тази сутрин в Зона Б-5, Овча купел, Дружба 1 и Божурище

Най-замърсеният въздух дишат тази сутрин в Зона Б-5, Овча купел, Дружба 1 и Божурище

За първи път този сезон Столична община е въвела Зелен билет за пътуване в градския транспорт за събота (20.12.2025 г.), неделя (21.12.2025 г.) и понеделник (22.12.2025 г.)

Облаци и мъгла на изток със слаби валежи от дъжд, слънчево на запад

Облаци и мъгла на изток със слаби валежи от дъжд, слънчево на запад

Дневните температури ще започнат да падат - максимални между 3° и 8°, в югозападните райони и по Черноморието – до 10°-12°, за София – около 8°