Много съм щастлив, че рокендролът не стана институция, той трябва винаги да бъде опозиция
Аз съм абсолютен противник на пораженческото мислене. Това заяви пред БНР рок музикантът Васко Кръпката от "Подуене блус бенд".
"Демокрацията си е демокрация и това, че нашата кагебарска (от КГБ) демокрация е различна, изобщо не е проблем на демокрацията. Аз съм абсолютен противник на пораженческото мислене и смятам, че много хубави неща са се случили, освен лошите, през тези 35 г. след 10-и ноември. И съм много щастлив да живея в днешна България, много ми е интересно. Пътувам много и се срещам с готини хора и съм много позитивен за днешните времена. Разбира се, че имам критично мислене, разбира се, че бунтът е завинаги. ... Смятам, че България върви в хубава посока. ... Пътешестваме, гледаме света - на цената на един обяд в кварталната кръчма отиваме до Рим. Това не сме го и сънували, когато бутахме Стената", коментира певецът.
В Световния ден на музиката Васко Кръпката сподели, че е много щастлив, че рокендролът не е станал институция, "защото рокендролът трябва да бъде в опозиция".
"Музиката се оказа най-упоритото изкуство. Навсякъде е. Предостатъчна ми е музиката като изразно средство и като начин на живот, и като начин на мислене. Каквото и да ме питат, без да е свързано с музиката, аз пак отговарям чрез музиката. ... Ние музикантите, артистите пеем затова да имаме един по-добър свят, важно е да спрат тези проклети войни и агресорите да приберат оръжието. Целият свят е пощръклял", каза Кръпката.
Медиите са власт номер 1, смята рок музикантът.
"За мен това, че чалгата стана институция... Храстите се възпитават (по текста на песента му "Ден след ден" - б.р.). Но ние работим в другата посока и аз съм щастлив, че съм опозиция и че съм на отсрещната страна".
Фактор
"Демокрацията си е демокрация и това, че нашата кагебарска (от КГБ) демокрация е различна, изобщо не е проблем на демокрацията. Аз съм абсолютен противник на пораженческото мислене и смятам, че много хубави неща са се случили, освен лошите, през тези 35 г. след 10-и ноември. И съм много щастлив да живея в днешна България, много ми е интересно. Пътувам много и се срещам с готини хора и съм много позитивен за днешните времена. Разбира се, че имам критично мислене, разбира се, че бунтът е завинаги. ... Смятам, че България върви в хубава посока. ... Пътешестваме, гледаме света - на цената на един обяд в кварталната кръчма отиваме до Рим. Това не сме го и сънували, когато бутахме Стената", коментира певецът.
В Световния ден на музиката Васко Кръпката сподели, че е много щастлив, че рокендролът не е станал институция, "защото рокендролът трябва да бъде в опозиция".
"Музиката се оказа най-упоритото изкуство. Навсякъде е. Предостатъчна ми е музиката като изразно средство и като начин на живот, и като начин на мислене. Каквото и да ме питат, без да е свързано с музиката, аз пак отговарям чрез музиката. ... Ние музикантите, артистите пеем затова да имаме един по-добър свят, важно е да спрат тези проклети войни и агресорите да приберат оръжието. Целият свят е пощръклял", каза Кръпката.
Медиите са власт номер 1, смята рок музикантът.
"За мен това, че чалгата стана институция... Храстите се възпитават (по текста на песента му "Ден след ден" - б.р.). Но ние работим в другата посока и аз съм щастлив, че съм опозиция и че съм на отсрещната страна".
Още от България
Кметът на Тетевен поздрави инж. Емил Максимов по случай 30-годишния юбилей на компания „КАМАКС“
Г-н Максимов благодари за уважението и подаръците, като сподели за успехите, трудностите и предизвикателствата в своята работа през годините
Обвиниха 31-годишния Румен за убийството на Къци, хвърлен от Лъвов мост
Румен е подведен под отговорност по основния член от Наказателния кодекс, който предвижда от 10 до 20 години затвор. С напредването на разследването обаче обвинението му може да бъде променено.
БЗНС заяви подкрепа за протеста срещу политиката на Румен Радев
"Смятаме, че опитите за отклоняване на България от нейния последователен евроатлантически път представляват сериозен риск за националния интерес и за стратегическите приоритети на страната"