27 Август, 2026

Васко Василев: Концерт пред Тодор Живков ме измъкна от ареста

Васко Василев: Концерт пред Тодор Живков ме измъкна от ареста
Васко Василев, снимка: БГНЕС

Виртуозният цигулар Васко Василев разказа интересен сюжет от своето детство. На 8 години трябвало да свири пред Тодор Живков и гостите му на празник, който вече не си спомня. Решава обаче да направи детска беля и краде локум. За негово нещастие обаче го хващат и го водят милицията. „Беше ме страх. Тогава си мислех, че ще ме вкарат в ТВУ“, спомни си Василев пред БТВ. 

Той на няколко пъти обяснил пред милиционерите, че е цигулар и трябва да свири пред бай Тошо. Те си помислили, че си прави майтап и не обърнали внимание. Някой сред тях обаче явно се е сетил, че ако детето казва истината, ще прецакат празника на Тато, за което ще го отнесат служителите на Народната милиция, а не хлапе за една открадната кутия локум. Направена е, макар и след дълго умуване проверка, и се оказало, че Васко Василев казва истината. Той е освободен светкавично от ареста. Повод за разказа му беше колекцията от 5 видеоклипа, в които прави музикални разкази за родния си град, които ще представя във Фейсбук. Цигуларят вече пусна първото видео на страницата си във Фейсбук. На него той изпълнява "Серенада" от Франц Шуберт. 

Сподели:
АСБ: Спрете поетичната награда на името на антибългарина Вапцаров - необходим е обществен дебат

АСБ: Спрете поетичната награда на името на антибългарина Вапцаров - необходим е обществен дебат

Министерството на културата трябва да обясни как авторът на „Моторни песни“ може да бъде обявен за обединяващ патрон на българската поезия, докато политическите и литературните аспекти на биографията му служат за оспорване на българската историческа и културна принадлежност на хората от Пиринска Македония

Созопол отново отваря врати за празниците на изкуствата "Аполония"

Созопол отново отваря врати за празниците на изкуствата "Аполония"

Тази година в програмата са включени над 70 събития от областта на музиката, театъра, литературата, киното и изобразителното изкуство.

В Черни Вит ще се проведе 7-ми Национален и 45-ти общински фолклорен събор „От Тимок до Вита“

В Черни Вит ще се проведе 7-ми Национален и 45-ти общински фолклорен събор „От Тимок до Вита“

Културното събитие се провежда под надслов "Празник на народното творчество", като идеята е да се представи фолклора на с. Черни Вит

Коментари (0)