Това е благодарение на съвместната работа между България и Турция
Първа двустранна работна среща проведоха министрите на вътрешните работи на България и Турция - Валентин Радев и Сюлейман Сойлу. В Одрин те участваха в конференция на тема „Гранична сигурност и сътрудничество".
Основен акцент на разговорите бяха усилията, които полагат двете държави за гарантирането на сигурността на най-чувствителна външна европейска граница - пунктът „Капитан Андреево".Благодарение на съвместната работа миграционният натиск към момента е почти нулев - на седмица между 50 и 70 са опитите за проникване на българска територия.
От началото на годината са задържани около 700 души. Пред министър Радев Сюлейман Сойлу постави и въпросите за отпадане на визовите режими за турските граждани и подобряването на комуникацията с Европа.
"Те имаха доста забележки към работата и въобще отношението на Европа към тях. Говорихме включително и за финансиране. Но ние сме тези, които се опитваме и го правим, засега успешно, да направим така, че да има добър диалог и чуваемост между ЕС и турската държава. А ние стоим на този фон много добре", заяви Валентин Радев, министър на вътрешните работи.
Още от Закон и ред
Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом
В края на май Районният съд в Лом постанови Цветан Петров да бъде временно отстранен от длъжност
Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт
Съдопроизводството е започнало по обвинителен акт на Софийската градска прокуратура, внесен в съда през юни
Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор
Повод за острата реакция стана гостуването на арх. Иван Шишков в сутрешния блок на bTV, където организацията критикува пълното отсъствие на неудобни въпроси от страна на водещите