20 Март, 2026

Вътрешният министър: Отстранени са двама шефове на Аерогара София, единият отговаря за всички аерогари

Вътрешният министър: Отстранени са двама шефове на Аерогара София, единият отговаря за всички аерогари

Валентин Радев

Проверяваме всички версии. Как така девет човека са напуснали, над тях има началници, заяви Валентин Радев

"Проверяваме всички версии, включително и това да е... Как така девет човека са напуснали, над тях има началници! Там оперират не само МВР, но и Министерството на транспорта, има шеф по сигуността. Ще проверим защо половината от самолета не е проверен, въпреки че е от Франция няма опасност. Но когато минават тази граница, пътниците са пропуснати". Това заяви министърът на МВР Валентин Радев в Бругас по повод случилото се на Аерогара София, когато десетки пасажери от Франция не са били проверени заради липсата на гранични полицаи.

Радев припомни, че 13 служители на "Гранична полиция" са отсранени, за тях има дисциплинарно производство. "Между тях са двама шефове на аерогарите, вторият се казва Пенев, който отговаря за всички аерогари. Сега сме командировали хора от Бургас и Варна", уточни Радев.
Сподели:

Коментари (0)

 Андрей Гюров: Мерките ни в отговор на поскъпването на горивата са изключително фокусирани

Андрей Гюров: Мерките ни в отговор на поскъпването на горивата са изключително фокусирани

"Водещо за нас е да помогнем където има нужда - целенасочено и премерено, по отговорен към бюджета на държавата начин", заяви премиерът на среща с работодатели

Профил  с името "Ивайло Калушев":  До хижа „Петрохан“ има  обитаема постройка-  джиповете и АТВ-та са отивали там

Профил с името "Ивайло Калушев":  До хижа „Петрохан“ има обитаема постройка- джиповете и АТВ-та са отивали там

Към поста са приложени и изображения, за които се твърди, че са от Google Maps и показват предполагаемото местоположение на обектите

Илиана Йотова: Превърнах френския в част от житейския си път

Илиана Йотова: Превърнах френския в част от житейския си път

Това заяви президентът в Гимназията за преподаване на чужди езици „Симеон Радев“ в Перник, където заедно с ръководството и учениците отбеляза Международния ден на Франкофонията.