14 Юли, 2026

Във фалит ли е БСП? А блести само председателят

Във фалит ли е БСП?  А блести само председателят

 „Всички, които имат различно мнение, трябва да бъдат подстригани до степен – да блести само председателят. Желанието за налагане на еднолична воля доминира и това съсипва БСП”, заяви бившият лидер на БСП Михаил Миков в предаването „Карай направо” по Нова тв.

И даде тема за размисъл за процесите в левицата, а и за тяхното финансово измерение... Или бездна?

„БСП е в практически фалит и не е ясно накъде върви партията. Ръководството е виновно за разделението вътре в столетницата. А следващите месеци ще има тежки изпитания за лявата идея. Тази мрачна прогноза направи А е редно столетницата да не крие финансовото си състояние, не е самотна пенсионерка все пак и дължи обяснение на обществото.

Миков обясни, че когато той е поел БСП, партията е била с финансови задължения, които той е изчистил.

. „Предстоят избори догодина,  предстоят покриване на задължения и мисля, че Националният съвет и всички, които смятат, че БСП трябва да има своята финансова стабилност, трябва да се заинтересуват от този въпрос”, каза още Миков.

По думите му кредити винаги са теглени, важното е да могат да се обслужват. А как те се връщат от настоящото ръководство на партията, той няма отговор. „Това е една от големите тайни на „Позитано”. И се надявам, че пред Националния съвет ще се изнесе някаква информация по този въпрос”, каза Миков. 

Той смята, че не е ясно накъде върви БСП, а следващите месеци ще има тежки изпитания за лявата идея.

Според него БСП вече не е онзи притегателен център, който е била. „Разгониха си коалиционните партньори. Комунисти, социалдемократи, по-левите бяха разтурени от г-жа Нинова. Сами сме някъде на 12%”, заяви Миков.

За вътрешното разделение било виновно поведението на ръководството.

„То задава тона”, коментира Миков.

Сподели:
Русия обвини Украйна в "тероризъм" заради атаките срещу сенчестия флот

Русия обвини Украйна в "тероризъм" заради атаките срещу сенчестия флот

С кораби от сенчестия флот Русия изнася и продава похитена от окупираните украински територии селскостопанска продукция

Трайчо Трайков: И патриарх Кирил става за шеф на борда на АЕЦ „Козлодуй“

Трайчо Трайков: И патриарх Кирил става за шеф на борда на АЕЦ „Козлодуй“

Ироничният коментар на служебния министър е провокиран от освобождаването на ядрения експерт проф. Касчиев и замяната му с филолог, кадър на милицията във Велико Търново

Румен Петков и Митрофанова стягат празнична програма за 150 години от Руско-турската освободителна война

Румен Петков и Митрофанова стягат празнична програма за 150 години от Руско-турската освободителна война

Отхвърля се приносът на украинци, румънци, финландци, поляци и други народи, които се бият за свободата ни

Коментари (0)