6 Декември, 2025

Във Варна гощават с прясна риба новата си легенда - розов пеликан, наречен Стойчо

Във Варна гощават с прясна риба новата си легенда - розов пеликан, наречен Стойчо

Снимка: БГНЕС

Той се превърна в истинска атракция за варненци и е хит в социалните мрежи. За него вече има и песен 


Необичаен, но вече добре познат посетител се появява редовно около Морска гара Варна – розов пеликан от вида Pelecanus onocrotalus, който се е превърнал в истинска атракция за местните риболовци и жители на града, предаде кореспондентът на БГНЕС от региона. 

Птицата, наречена галено Стойчо, е добре приета от общността, а появата ѝ за втора поредна година поражда усещането, че Варна вече е част от нейната годишна миграция. 

Рибарите в района не само я наблюдават с интерес, но и редовно я гощават с прясна риба, което явно е спечелило доверието на пернатия гост. 

Розовият пеликан се превърна в истинска атракция за варненци и е хит в социалните мрежи. За него вече има и песен. 

Пеликанът Стойчо вече е легенда. Откриваме го заобиколен от почитатели на Морската гара в града. Желаещи да се снимат с него не липсват, много са и хората, които следят приключенията му в мрежата. І БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Тържествена програма постави началото на Коледните и Новогодишни празници в града

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“