9 Юли, 2026

„Агресорът винаги губи“: Зеленски призова Тръмп да „направи правилния избор за историята“

Володимир Зеленски, снимка: Офис на президента на Украйна

„Мисля, че това е знак и за президента Тръмп. И наистина не искам той (Тръмп) да сключи сделка с руснаците, която не е в наш интерес“, каза ураинският президент

На 20 юни украинският президент Володимир Зеленски призова президента на САЩ Доналд Тръмп да „направи правилния избор за историята“, като застане до Украйна срещу руската агресия

Зеленски заяви, че Москва се опитва да повлияе на президента на САЩ на фона на ескалиращия конфликт между Израел и Иран.

„(Руският президент Владимир) Путин наистина иска да сме без Америка“, каза президентът на Украйна по време на брифинг, предаде Киев индипендът от мястото на събитието.

„За президента Тръмп в момента израелско-иранският въпрос определено е с по-висок приоритет.“

Зеленски предупреди, че Москва няма капацитета реално да подкрепи Иран, но ще „се преструва“, че не е така, за да поддържа влияние върху Вашингтон.

„Мисля, че това е знак и за президента Тръмп. И наистина не искам той (Тръмп) да сключи сделка с руснаците, която не е в наш интерес“, каза той.

Зеленски заяви, че подкрепата на САЩ остава от съществено значение за отбраната и дългосрочната сигурност на Украйна.

Въпреки че някои европейски страни са се ангажирали да подкрепят Украйна, той каза, че загубата на американска подкрепа би бил най-трудният сценарий.

Превод: Faktor.bg

 

Сподели:
Стоянов: България няма да налага вето на 21-ия пакет санкции срещу Русия, само искаме изваждане на определени лица от списъка

Стоянов: България няма да налага вето на 21-ия пакет санкции срещу Русия, само искаме изваждане на определени лица от списъка

„България изказва определени резерви за определени лица от този списък, потвърдихме тази позиция“

Новата структура на властта в Иран след Хаменей - ще продължи ли доминацията на силовите структури

Новата структура на властта в Иран след Хаменей - ще продължи ли доминацията на силовите структури

Експертът Моджтаба Наджафи очаква да избухне вътрешен конфликт в Революционната гвардия

Международно летище във Флорида се преименува на „Президент Доналд Джей Тръмп интернeшънъл“

Международно летище във Флорида се преименува на „Президент Доналд Джей Тръмп интернeшънъл“

Президентският самолет е бил първият, кацнал на летището след промяната на името

Коментари (0)