3 Август, 2026

Въвежда се временна организация на движението по бул."България" заради изграждането на метрото

Частично се променя маршрутът на автобус "306" в района на обръщателното ухо

Въвежда се временна организация на движението по бул. "България" заради изграждането на метрото, съобщи пресцентърът на Столичната община.

От 20.00 часа днес до 8.00 часа утре /27 май/ се забранява влизането на превозни средства по дясната и по средната лента от западното пътно платно на бул. "България" между бул. "Акад. Ив. Гешов" и пл. "Ручей". Трафикът ще преминава по една лента в същия участък. Въвежда се временна организация на движението и по улица "Св. Киприян" във връзка с демонтаж на кулокран.

От 0.00 часа на 27 май до 28 май се забранява влизането на пътни превозни средства в 40-метров участък по дясната пътна лента на ул. "Св. Киприян" в района на обекта. За същия период се измества съществуващата спирка "0663" на ул. "Св. Киприян" с 20 метра назад в посока към ул. "Проф. Ал. Теодоров Балан". Частично се променя маршрутът на автобус "306" в района на обръщателното ухо.

Сподели:
Шишков: Преписките за „Хемус“ и "Тракия"  са били забравени три години

Шишков: Преписките за „Хемус“ и "Тракия" са били забравени три години

Той посочи, че през 2021 г. е било установено, че за автомагистрала „Хемус“ са изплатени над 1 млрд. лева авансово, без да има проектна документация

Пациент номер № 2026 в Спасителния център за диви животни за 2026 г. е орел от световния Червен списък

Пациент номер № 2026 в Спасителния център за диви животни за 2026 г. е орел от световния Червен списък

Пострадалият край Девня морски орел е от Червения списък на световнозастрашените видове. В Западна Европа видът е практически изчезнал, а в България е крайно рядък.

Водните атракции с нови правила: Водачи на джетове - с книжки, строг контрол за парасейлинга

Водните атракции с нови правила: Водачи на джетове - с книжки, строг контрол за парасейлинга

Всички индивидуални спасителни средства за парасейлинг и „водна шейна“ ще трябва да бъдат оборудвани със свирка за подаване на сигнал при авария

Коментари (0)