5 Декември, 2025

Въздушна тревога в Украйна: Агресорът бомбардира Сумска област, обявена е евакуация

Въздушна тревога в Украйна: Агресорът бомбардира Сумска област, обявена е евакуация

снимката е илюстративна

"Обстрелът на Сумската област от руските войски не спира. През последните дни регионът е в състояние на постоянна въздушна тревога, а в някои градове децата са евакуирани поради заплахата от нови атаки", пише Informator.

През последните дни ситуацията в Сумската област се изостря поради постоянния обстрел от руските войски. По данни на alerts.in.ua през последните седем дни въздушната тревога в Сумска област е продължила повече от 4 часа и 30 минути. Това е повече, отколкото във всеки друг регион на Украйна, пише "Фокус".

Сутринта на 4 октомври и през нощта руската армия е обстрелвала 14 пъти различни общини в региона, включително Суми, Николаев, Хотин, Белопил, Глухов и Шалигин. Регистрирани са 28 експлозии.

По неофициални данни в Суми се разпространяват слухове за пълна евакуация на градовете Ворожба, Глухoв, Белопиля, Велика Писаровка, както и на още няколко общини. В тези населени места децата вече се евакуират заедно с родителите си.

Ако родителите откажат, децата могат да бъдат взети за евакуация отделно. Това е заявил Юрий Калиновски, началник на детската служба на Сумската областна военна администрация.
Сподели:

Коментари (0)

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

„Добри новини“: Ванс направи обещаващо изявление за края на войната в Украйна

По думите му, Белият дом е бил наистина уверен, че това ще бъде „най-лесната война“, която ще трябва да бъде спряна

Бурята „Байрон“ блокира Атина — училища и детски градини затворени, улици са под вода

Бурята „Байрон“ блокира Атина — училища и детски градини затворени, улици са под вода

Жителите на Атика получиха съобщение през системата за спешни предупреждения „112“ снощи, с което бяха призовани да избягват ненужни пътувания, да бъдат внимателни в подземни пространства и да следват указанията на властите

Нова провокация: Засечени са дронове по време на полета на Зеленски към Ирландия

Нова провокация: Засечени са дронове по време на полета на Зеленски към Ирландия

Това е предизвикало сериозно безпокойство за сигурността на фона на опасения, че може да е опит за намеса във въздушния коридор, съобщи в. „Айриш Таймс“