6 Декември, 2025

Възход и падение: Рахой се връща да работи в кадастъра на курорт в Аликанте

Възход и падение: Рахой се връща да работи в кадастъра на курорт в Аликанте

Бившият испански премиер Мариано Рахой се върна към старата си работа в държавно учреждение. Преди почти три седмици той загуби поста на министър-председател, предаде БТА, цитирайки ДПА.
Рахой от днес отново е на старата си работа в кадастралната служба на курортното селище Санта Пола в югоизточната провинция Аликанте.
"Отдавна не съм вършил тази работа, но не съм притеснен", каза 63-годишният Рахой пред десетки журналисти и минувачи, които отправиха възгласи "Пресиденте, пресиденте!" (от испански "председател на правителството").
За да се посвети на политиката, преди 28 години Рахой се оттегля от работата си като служител по кадастъра в службата в Санта Пола.
От 2004 г. той беше лидер на консервативната Народна партия, а от октомври 2011 г. и премиер на Испания.
В началото на юни тази година беше свален от премиерския пост след вот на недоверие, внесен от лидера на Испанската социалистическа партия Педро Санчес, който впоследствие стана министър-председател. Това стана, след като управлението на Рахой беше подкопано от корупционен скандал, в който бяха замесени бивши представители на НП. Вече бившият премиер после се отказа от лидерския пост в партията си, както и от мястото си в парламента.
На въпрос какъв съвет би дал на своя приемник начело на НП той отговори: "Никакъв. Животът продължава, а НП е велика партия".
Сподели:

Коментари (0)

Награда за мир: Как ФИФА режисира новото шоу на Тръмп

Награда за мир: Как ФИФА режисира новото шоу на Тръмп

Тръмп и Инфантино използваха възможността за самореклама и маркетинг. В статута на ФИФА пише, че организацията трябва да е аполитична. Но ръководството ѝ тълкува това правило доста свободно, когато става въпрос за пари.

 Конгресът на ВМРО-ДПМНЕ преизбра Мицкоски за председател - нямаше други кандидати

Конгресът на ВМРО-ДПМНЕ преизбра Мицкоски за председател - нямаше други кандидати

Партийният лидер заяви, че „националната идентичност не е предмет на преговори, уважението към чуждите идентичности е ценност, но не за сметка на собствената“.

Кая Калас: САЩ остават най-големия съюзник на ЕС

Кая Калас: САЩ остават най-големия съюзник на ЕС

„Европа подценява силата си. По отношение на Русия, например, трябва да имаме повече доверие в себе си.“