3 Април, 2026

Възраждане“ аплодира Тръмп за Гренландия, в това вижда шанс за България

Възраждане“ аплодира Тръмп за Гренландия, в това вижда шанс за България

снимка: БГНЕС

Костадин Костадинов заяви, че претенциите на Доналд Тръмп към Гренландия отслабват ЕС и разкриват стратегически възможности за България

"Възраждане" подкрепя претенциите на американския президент Доналд Тръмп към Гренландия. Според Костадин Костадинов "бруталният подход на Тръмп към Дания е добра новина за България".

“Защо желанието на Тръмп да анексира Гренландия е добра новина за България? Защото отслабва основния враг на нашата страна - Европейският съюз. Да, политиките на Европейската комисия за пълзяща федерализация и насилствено анексиране на все повече и повече суверенитет от изтляващите национални държави са най-голямата заплаха не само за нашата страна, но и за европейската цивилизация", заявява лидерът на формацията Костадинов в прессъобщение на "Възраждане".

По думите му бруталният подход на Тръмп срещу Дания е добра новина за България, "защото Дания е ЕС, но също така Дания е и НАТО".

"Сега и двете организации са изправени пред кризи, които могат да доведат до разпускането им. На първо място, Дания очевидно не получава пълна подкрепа от другите държави в ЕС, което ликвидира всички мантри за взаимопомощ и споделени интереси в съюза. На второ място, една държава от НАТО заплашва със завземане на територия друга държава от НАТО. Тук нещата стават още по-неприятни. На чия страна ще застанат другите натовски държави - на страната на съюзника си САЩ или на страната на съюзника си Дания? Или просто ще наблюдават как се бият? Или пък, още по-лошо, ще приемат безмълвно един техен съюзник да погълне друг техен съюзник", пише още в изявлението на "Възраждане", което може да бъде определено като скандално по повече от обективни причини.

Сподели:

Коментари (2)

  • 06:55, 12 Януари, 2026

    КОСТЯ НА ЧУКОТКА !!!

    Отговор
    • 10:08, 13 Януари, 2026

      Няма да оцелее там, ватника е изнежен

      Отговор
 Общо 66 случая на морбили са регистрирани в страната

Общо 66 случая на морбили са регистрирани в страната

В първите два дни на април има 14 случая – 10 заболели на 1 април и четири - днес

Прогледнете - в утрешния свят Украйна ще играе водеща роля!

Прогледнете - в утрешния свят Украйна ще играе водеща роля!

Безотговорни и примитивни индивиди, докопали се до позиции на политическо лидерство от различен ранг системно уязвяват българския национален интерес като публично провеждат инспирирана от кремълските си господари кампания на охулване и враждебност

България ще подкрепи усилията за отваряне на Ормузкия проток - Нейнски пред външните министри на 30 страни

България ще подкрепи усилията за отваряне на Ормузкия проток - Нейнски пред външните министри на 30 страни

На срещата бяха осъдени безразборните атаки на Иран срещу страните от Залива и региона на Близкия изток, както и действията на Техеран за блокиране и миниране на Ормузкия проток