9 Април, 2026

Възраждане: Братът на Христо Иванов е сред хората, взели решението за 7 и 8 блок в Козлодуй

Възраждане: Братът на Христо Иванов е сред хората, взели решението за 7 и 8 блок в Козлодуй

Два проекта на решения в НС

Днес в пленарната зала бяха включени два проекта на решения за изграждането на два нови реактора в АЕЦ "Козлодуй", единият от които е внесен от ГЕРБ и ДПС - от краткия лист с 5 фирми е избрана една фирма. Това заяви депутатът от “Възраждане” Искра Михайлова.

"Поискахме в зала да присъстват лицата, които са участници в управляващия комитет, които са взимали решения. Едно от тези лица е енергиен експерт към Министерство на енергетика и е брат на депутата Христо Иванов - Антон Иванов." - добави Михайлова.

Тя коментира внесената извънредна точка в днешното пленарно заседание, а именно Проект на решение за провеждане на преговори с потенциален строител, включен в кратката листа на потенциални строители за инженеринг, строителство, доставка и въвеждане в експлоатация на ядрена централа на одобрената площадка в Козлодуй, с технология АР1000.

Според "Възраждане" има "огромни нередности" в документацията свързани с интересите на конкретни български политици. “Смятаме че няма как изграждане на ядрени мощности да бъдат решавани за 24 часа с огромни видими нередности в документацията”, каза още тя. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: Надявам се примирието между САЩ и Иран да бъде спазено

Премиерът: Надявам се примирието между САЩ и Иран да бъде спазено

Андрей Гюров изтъкна мигновеното отражение на примирието върху международните цени на петрола – спад до 94-95 долара за барел.

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

По време на срещата си с жители на Обзор Борисов изведе като основен проблем забавянето на указа след проведения референдум за отделяне на населеното място от община Несебър

 Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Да съхраним паметта за жертвите на комунизма, като създадем национален държавен музей, при което да бъде взето мнението на жертвите и техните наследници