17 Юни, 2026

„Възраждане“ пак плаши с протести, ако бъдат въведени мерки срещу COVID-19

„Възраждане“ пак плаши с протести, ако бъдат въведени мерки срещу COVID-19
Костадин Костадинов

Избори веднага, за това ще настояват пред президента

"Възраждане" е категорично против въвеждането на всякакви видове ограничителни мерки срещу COVID-19. Това заяви председателят на партията Костадин Костадинов на брифинг в парламента.

Той коментира, че отново се въвежда психоза в българското общество и от няколко дни се говори упорито за това как трябва да се върнат някои от мерките.

"Няма да допуснем по никакъв начин това нещо да се случи. Това, което направихме през зимата, ще го направим отново, ще организираме протести", каза още Костадинов.

Той посочи, че след няколко седмици ще има служебен кабинет и в тази връзка се обърна към президента. Нека да не прави грешката, която вече веднъж направи с правителството на Стефан Янев, което въведе зеления сертификат, разбира се, под чужд натиск, каза лидерът на "Възраждане". По думите му, това в хода особено на предизборна кампания няма да бъде полезно за никого, само единствено ще изостри обществените настроения. "Освен това нека да кажем директно и да си го знаят - направят ли тази подобна грешка, ще дадат възможност на "Възраждане" да спечели не с 22 процента, колкото в момента имаме, а с 52 процента", заяви Костадинов. 

На въпрос кога трябва да са предсрочните избори, лидерът на "Възраждане" отговори: "Утре. Колкото по-скоро, толкова по-добре", посочи той и добави, че ще го кажат на президента и утре, когато отидат пак на консултации при него в 16:45 часа. 

Той коментира, че в момента процедурата по раздаване на мандатите, включително и "тази невиждана втора серия от консултации при президента", имат за цел да се протака и да се даде още малко време на кабинет и шанс на хората в  управляващото мнозинство "да опитат да сглобят някаква поредна коалиция тип "Франкенщайн". И второто е, че очевидно никой не иска да прави избори, които да започнат с кампания във втората половина на август, коментира председателят на "Възраждане". 

Сподели:
ВСС назначи Мариан Маринов за изпълняващ функциите директор на НСлС

ВСС назначи Мариан Маринов за изпълняващ функциите директор на НСлС

Не са постъпили предложения за избор на титулярен директор

България е отчела най-високата годишна инфлация в Еврозоната

България е отчела най-високата годишна инфлация в Еврозоната

За целия Европейски съюз годишната инфлация през май е достигнала 3,3 на сто спрямо 3,2 на сто през април

Божанов за рокадите в Здравната каса: Смяната на едно лице от фасадата с друго от фасадата показва, че работят старите схеми

Божанов за рокадите в Здравната каса: Смяната на едно лице от фасадата с друго от фасадата показва, че работят старите схеми

Депутатът от ДБ счита, че е резонно ПБ да изтегли номинацията на Асен Меджидиев за подуправител на Здравната каса

Коментари (0)