9 Юли, 2026

"Възраждане" стягат редиците за евровота, искат и национални избори

"Възраждане" стягат редиците за евровота, искат и национални избори
Костадин Костадинов

Партията няма да изпраща "политически пенсионери" в ЕП, обеща Костадинов

България се намира в правителствена криза и е съвсем нормално всичко останало да отива на заден план. Но истината е, че така или иначе скоро ще има развръзка. Дори и този грозен и пошъл политически спектакъл да продължи, той няма да продължава вечно.

Това заяви лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов, предаде репортер на БГНЕС.

Според Костадинов се правят опити европейските избори, които ще се проведат на 9 юни, да бъдат натикани в ъгъла на общественото внимание.

"Ние от "Възраждане" започнахме в средата на тази седмица номинациите за определяне на участниците в листата ни за европейски депутати", съобщи той.

До края на месеца номинациите трябва да приключат. Кандидатите трябва да са родолюбци и да защитават интересите на хората. Те трябва да са професионалисти и да могат да общуват с хората.

Ще изпратим активни хора, увери лидерът на "Възраждане" и допълни, че партията няма да праща политически пенсионери.

В този си вид ЕС е опасен за Европа и България и съюзът трябва да бъде реформиран изцяло, каза Костадинов.

"Възраждане" се противопоставя на идеята да падне правото на вето в ЕС. Костадинов се опасява, че това ще раздели Европа на две.

Той отново постави въпроса за мигрантския поток.

Сподели:
Съдът в Сърбия разреши екстрадицията на Стоян Мавродиев

Съдът в Сърбия разреши екстрадицията на Стоян Мавродиев

Документите за екстрадицията на Стоян Мавродиев са изпратени на Посолството на Сърбия в България

Издирват собственик на голям хлебозавод в Павликени

Издирват собственик на голям хлебозавод в Павликени

В акцията по издирването се включиха и доброволци. От Областната дирекция на МВР съобщиха, че на този етап няма данни за отвличане.

България, страна на контрастите: Първа по раждаемост, но и по "топящо се" население в Европа

България, страна на контрастите: Първа по раждаемост, но и по "топящо се" население в Европа

Безработицата намалява с едни от най-добрите темпове в Съюза, но страната е с най-ниския жизнен стандарт в Европейския съюз

Коментари (0)