14 Май, 2026

Вече избираме сами местата си във влака

Вече избираме сами местата си във влака

Ще бъдат монтирани двуекранни дисплеи, които да визуализират местата във влака

От вторник БДЖ и "Информационно обслужване" започват внедряването в реална среда на резервации в билетоиздаващата система. Това съобщиха от държавната железница, цитирани от "Дарик нюз". 
 
Чрез резервациите, клиентите ще имат възможност сами да избират запазено място във вагона, на което ще бъдат настанени по време на своето пътуване. Досега имаше опция да бъдат резервирани места, но не можеше да се избират кои точно да са те.
 
За нормалното функциониране на системата е много важно да бъде приложена в реална среда, като са взети мерки за своевременно отстраняване на евентуално възникнали неточности в конкретни ситуации.
 
По време на внедряването, в основните билетни каси и жп бюрата за предварителна продажба на билети, поетапно ще бъдат монтирани и двуекранни дисплеи, които да визуализират местата във влака и по този начин да улеснят избора на клиентите.
Сподели:

Коментари (0)

EVN партнира на WWF да възстанови крайречни гори - пазители срещу наводненията

EVN партнира на WWF да възстанови крайречни гори - пазители срещу наводненията

Служители на компанията заедно с природозащитниците полагат грижи за нови насаждения от полезни дървета по речните брегове, чистят ги и поставят къщички за гнездене на застрашените от изчезване синявици

Среща-разговор с проф. д-р Пламен Митев за Априлското въстание се състоя в Тетевен

Среща-разговор с проф. д-р Пламен Митев за Априлското въстание се състоя в Тетевен

Поводът е 150 години на едно от емблематичните събития във възрожденската ни история

Ивайло Кукурин: „Младост“ ще бъде най-желаният район в София

Ивайло Кукурин: „Младост“ ще бъде най-желаният район в София

Той смята, че атаките срещу него целят да спрат развитието на „Младост“ и да отклонят вниманието от проблемите в ПП и "Спаси София", които упражняват натиск върху него