1 Май, 2026

Вече можем да посещаваме Великобритания само след електронно разрешение

Вече можем да посещаваме Великобритания само след електронно разрешение

Снимка: БНТ

Подаването на заявление за пътуване става или онлайн от gov.uk или чрез приложение на телефона, каза британският посланик у нас негово превъзходителство Натаниъл Копси

Великобритания въвежда електронно разрешение за влизане в страната, което влиза в сила от 2 април. Заявления за това се подават от днес.

"От 2 април всички граждани от ЕС, включително и българските граждани, които пътуват до Великобритания, ще трябва да имат електронно разрешение за пътуване. Имам предвид туристи, хората, които посещават приятели или роднини или тези, които пътуват за спортно събитие - просто за всички, които пътуват ще имат нужда от това електронно разрешение за пътуване. Това е много лесен и автоматичен процес. Има такса - това е 10 лири, т.е. около 23 лева. И след това се издава т.нар. електронно разрешение за пътуване и можете да пътувате", обясни британският посланик у нас негово превъзходителство Натаниъл Копси, цитиран от БНТ.

По думите на посланика, подаването на заявление става бързо - или онлайн от gov.uk или чрез приложението на телефона. Необходимо е да се извърши поне три дена преди пътуването. Това не е виза. Нужни са само паспортът, с който се пътува, електронна поща и карта за плащане. 

Сподели:

Коментари (0)

ВСУ отново удари Туапсе, горят последните резервоари, нищо здраво не остана

ВСУ отново удари Туапсе, горят последните резервоари, нищо здраво не остана

Системите за противовъздушна отбрана отново се оказаха безсилни срещу ударите по руското пристанище

Сибига: Европа остава непълна и „счупена“ без Украйна в ЕС

Сибига: Европа остава непълна и „счупена“ без Украйна в ЕС

Външният министър на Украйна отправи директно послание към Брюксел, заявявайки, че разширяването на Съюза не е риск, а една от най-големите стратегически инвестиции за Европа

Зад кулисите на една сделка: Минск и Варшава размениха затворници след две години преговори

Зад кулисите на една сделка: Минск и Варшава размениха затворници след две години преговори

Сред най-значимите освободени от страна на Минск е Анджей Почобут – журналист и носител на "Сахаров, представител на полското малцинство в Беларус