1 Май, 2026

Великобритания гони руски дипломат - заради набеден от Москва британски представител

Великобритания гони руски дипломат - заради набеден от Москва британски представител

Снимка: EPA/BGNES

"Всякакви бъдещи действия на Русия ще бъдат смятани за ескалация и ще получат твърд и пропорционален отговор"

Британското външно министерство съобщи, че е извикало руския посланик в Лондон и е отнело акредитацията на руски дипломат като ответна мярка, след като Москва отне миналия месец акредитацията на британски дипломатически служител, предаде агенция БТА с позоваване на Ройтерс.

Говорител на правителството заяви, че Великобритания "осъжда остро" взетото миналия месец от Русия решение да експулсира британски дипломат по обвинения в икономически шпионаж, които Лондон определи като неоснователни.

Според говорител на британското правителство руските обвинения са част от кампания за сплашване.

"Това поведение е напълно неприемливо и няма да толерираме тормоз или сплашване на нашите дипломатически служители", подчертава той.
"Всякакви бъдещи действия на Русия ще бъдат смятани за ескалация и ще получат твърд и пропорционален отговор", посочва същият източник.

Засега няма коментар от страна на руското посолство.

Сподели:

Коментари (0)

Удар в сърцето на руските дронове: Киев атакува стратегически комплекс

Удар в сърцето на руските дронове: Киев атакува стратегически комплекс

Украински дронове поразиха центъра „БАРС-Сармат“ в окупираната част на Запорожка област – ключов обект за разработка на безпилотни и роботизирани системи на Москва

Светът решава изборите в Сърбия: Вучич с неочаквано признание

Светът решава изборите в Сърбия: Вучич с неочаквано признание

Сръбският президент остави отворен въпроса за предсрочния вот, обвързвайки го с глобалната криза, енергийната несигурност и риска от ескалация около Ормузкия проток

Разочарован от съюзниците, Тръмп обмисля изтегляне на американски войски от Европа

Разочарован от съюзниците, Тръмп обмисля изтегляне на американски войски от Европа

Американският президент изрази неодобрението от поведението на Италия и Испания, която дори заплаши с отстраняване от Алианса