3 Август, 2026

Великобритания готви ударни санкции срещу руския сенчест флот

Киър Стармър, снимка: ЕPA/BGNES

Великобритания ще добави до 100 танкера от руския сенчест флот към санкционния списък

Британският премиер Киър Стармър ще обяви днес най-големия пакет от санкции досега, насочен към руския сенчест флот.

Според уебсайта на британското правителство, това ще увеличи натиска върху Владимир Путин и ще защити критична национална инфраструктура във Великобритания и Европа, предаде Униан.

Според прессъобщение, в петък Великобритания ще добави до 100 танкера от руския сенчест флот към списъците със санкции. Отбелязва се, че тези танкери формират ядрото на руския сенчест флот, който е транспортирал петрол на стойност 24 милиарда долара от началото на 2024 г.

Стармър планира да обяви санкциите на 9 май на срещата на представителите на Обединените експедиционни сили (JEF) в норвежката столица Осло. JEF включва 10 държави: Дания, Естония, Финландия, Исландия, Латвия, Литва, Норвегия, Нидерландия, Швеция и Великобритания.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Москва с нова провокация: руски дронове са поразили три кораба в Черно море

Москва с нова провокация: руски дронове са поразили три кораба в Черно море

В информация на руското МО те са носили военен товар, предназначен за украинските войски край град Николаев

Енергиен кошмар за Куба: страната отново остана без ток

Енергиен кошмар за Куба: страната отново остана без ток

Куба е изправена пред продължителна енергийна криза, причинена от остарялата електропреносна инфраструктура, честите аварии в топлоелектрическите централи и недостига на гориво

Техеран: София и Киев официално заявиха, че няма да са част от войната срещу нас

Техеран: София и Киев официално заявиха, че няма да са част от войната срещу нас

Официалният представител на Министерството на външните работи на Иран - Есмаил Багаи, е направил официално изявление пред държавната телевизия Irib и агенция IRNA

Коментари (0)