3 Февруари, 2026

Великобритания изключи от санкциите двете български дружества на "Лукойл"

Великобритания изключи от санкциите двете български дружества на "Лукойл"

Снимка: EPA/BGNES

Лицензът, издаден от британската Служба за прилагане на финансови санкции, позволява плащания и икономически ресурси да се прехвърлят към и от българските дружества по съществуващи или нови договори. Срокът му е до февруари.

Великобритания издаде специален лиценз, който позволява на бизнеса да продължи да работи с двете български дъщерни дружества на руската петролна компания "Лукойл", която е обект на санкции от страна на Лондон и Вашингтон.

Общият лиценз позволява на фирмите и банките да извършват транзакции с "Лукойл България" ЕООД и "Лукойл Нефтохим Бургас" АД, както и с техните дъщерни дружества, до февруари, съобщи „Ройтерс“.

През миналия месец Великобритания обяви нови санкции срещу най-големите руски производители на петрол, включително "Лукойл" и "Роснефт", заради ролята им във финансирането на инвазията на Москва в Украйна.

Лицензът, издаден от британската Служба за прилагане на финансови санкции, позволява плащания и икономически ресурси да се прехвърлят към и от българските дружества по съществуващи или нови договори.

През октомври Великобритания издаде специален лиценз, позволяващ на бизнеса да работи с две германски дъщерни дружества на санкционираната „Роснефт“, тъй като те са под германски държавен контрол. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Американските военни свалиха ирански дрон - доближил самолетоносач в Арабско море

Американските военни свалиха ирански дрон - доближил самолетоносач в Арабско море

"При самозащита и с цел защита на самолетоносача и намиращия се на борда персонал“

Френската прокуратура поиска потвърждение на забраната за Марин льо Пен да заема обществени постове

Френската прокуратура поиска потвърждение на забраната за Марин льо Пен да заема обществени постове

Ако присъдата ѝ бъде потвърдена, тя няма да може да се кандидатира за президентските избори идната година

НАТО  започна планирането на мисия в Арктика

НАТО започна планирането на мисия в Арктика

Междувременно Дания и Гренландия започнаха преговори със САЩ относно статута на територията и се очаква да предоговорят договора от 1951