Великобритания е намалила състава на служителите в посолствата си в Иран и Ирак до минималния му размер след заплахите за сигурността на дипломатите, след увеличаването на напрежението между Вашингтон и Техеран, в следствие от ликвидирането на командира от спецчастите „Кудс“ Касем Сюлеймани, убит във въздушен удар, извършен от военновъздушните сили на САЩ, предава Sky News.
Изтеглянето на британските дипломати от двете страни е превантивна мярка, и не е продиктувано от конкретна заплаха за живота им, според източници във външното министерство на Обединеното кралство. Посланиците на страната в Иран и Ирак все пак ще останат в Багдад и Техеран.
Говорител на външното министерство заяви, че „сигурността и безопасността на нашите служители е от основна важност“. Той все пак уточни, че посолствата ще продължат да работят.
Фактор
Изтеглянето на британските дипломати от двете страни е превантивна мярка, и не е продиктувано от конкретна заплаха за живота им, според източници във външното министерство на Обединеното кралство. Посланиците на страната в Иран и Ирак все пак ще останат в Багдад и Техеран.
Говорител на външното министерство заяви, че „сигурността и безопасността на нашите служители е от основна важност“. Той все пак уточни, че посолствата ще продължат да работят.
Още от Свят
Финландия започна изграждането на ледоразбивачи за САЩ в Арктика
Доналд Тръмп и властите в Хелзинки обявиха, че американската брегова охрана ще придобие 11 ледоразбивача - 7 от тях ще бъдат построени в Съединените щати, а 4 във Финландия
Зеленски: Русия отслабва отбраната на райони за сметка защитата на Москва и Кримския мост
Украинското разузнаване се е сдобило с вътрешни руски документи, оценяващи последствията от „далекобойните санкции“ на Украйна
Естония стана втората държава в НАТО, която придоби ПВО системата IRIS-T
Естония получи първата си система за противовъздушна отбрана IRIS-T