Да изключват енергоемките уреди в пиковите часове
Британският мрежов оператор National Grid от днес ще започне да изплаща за първи път бонуси на клиенти, които са намалили потреблението си на електроенергия в най-натоварените часове, се казва в изявление на компанията.
"Стартираме услугата Demand Flexibility Service утре от 17:00 до 18:00 ч.", се казва в изявление на енергийния оператор в Twitter.
Според уебсайта на компанията услугата "гъвкавост на търсенето" е услуга, която осигурява стимулиращи плащания за намаляване на потреблението на енергия в пиковите часове. Както съобщават британските медии, National Grid иска от хората да изключват енергоемките уреди, като перални машини и конзоли за игри, през това време. Компанията планира да изплаща до шест паунда за всеки спестен киловатчас. /БГНЕС
Още от Свят
Натовски адмирал с шокиращо разкритие кой диктува на Путин да влезе ли във война с НАТО
Нидерландският адмирал Роб Бауер, бивш председател на Военния комитет на Алианса, разнищи коварната игра на Пекин в бъдещ конфликта на Русия с НАТО
Студентите в Сърбия отново изригнаха - искат предсрочни избори
Сръбският президент е изправен пред масови протести в последните две години, но съвсем няма намерение да излиза от политиката - готви се да последва Румен Радев
Тръмп заплаши: Иран „няма да съществува“, ако САЩ бъдат принудени да подновят ударите
Изявлението идва на фона на крехкото примирие и продължаващото напрежение между Вашингтон и Техеран, след като взаимно се обвиниха, че нарушават примирието