6 Декември, 2025

Венци Мицов: Вървете на ма**ата си! Или на митинг в защита на ДС син от MAFIQTA...

Венци Мицов:  Вървете на ма**ата си! Или на митинг в защита на ДС син от MAFIQTA...

"Само да ви предупредя - всеки, който тръгне да ми обяснява, че съм гербаджия, комунист и подобни, трябва да е наясно, че това не е съвсем вярно", пише той

Венци Мицов, Фейсбук

Мисля да напиша последен пост, посветен на това, което се случва в София и повече не мисля да пиша по темата.
И без това съм от щастливците, които не работят тук, а в провинцията - сутрин виждам как перничани влизат в града, а аз излизам от него в същата посока :))
Както и да е, аз без транспорт няма да страдам и секунда, и това не ми е проблем. Да му мислят жена ми и синът ми...
Но сега ще се опитам, абстрахирайки се от усещането за повръщане, когато се сетя кой ни е кмет, кои са администрация и откъде дойдоха, да обобщя:


1. За проблема с водачите на градския транспорт се знае отдавна. По груби спомени на 14 април те обявиха готовност за стачни действия. За един месец кмета, който сега бил обект на атака от MAFIQTA не се е срещнал с  тях. Не им се е обадил. Нищо!

2. Парите, които искат водачите вероятно ги няма. Сигурно е така. Сигурно това се дължи на много фактори - вероятно и когато ти си от една партия, общинския ти съвет не е твое мнозинство, държавата се управлява от друга партия е трудно. Но ако е трудно, излез и го кажи на хората, които искат да се видите бе. Това не ти е едно време IT компанията, това е общината в София.

3. Протестират и пречат на софиянци - айде, стига глупости. Повръща ми се от лицемерието на ППДБ. Соя, всеки има право да протестира. Ние с вас бяхме заедно 2020, когато блокирахме цяла София и създавахме същото "неудобство". Айде да млъкнете с тия глупости-  когато не сме ние, непременно е MAFIQTA.

4. Не аз излъгах, че идвам в Столична община с решенията и екипа. Не аз излъгах, че ей сега градът ще се промени драстично. Терзиев, Бонев и компания го направиха. Но не предвидиха два детайла - че ще се сблъскат с това кой е по-красив и съответно - кой е по-самовлюбен. Това доведе до безпрецедентен инцест между старите хиени в СОС, които ги метнаха в багажника на колата без да им мигне окото.

5. Не сравнявайте заплати. Ама въобще не ги сравнявайте. Защото именно вие бяхте срещу увеличението на заплатите на университетските преподаватели миналата година. Само вие от ППДБ, единствени от целия парламент. Сега да ми сравнявате моята заплата и тая на шофьора и да ме изкарвате мен жертва - нема да стане.

6. Сега си набутайте в кухите кратуни следното:

- всеки има право да протестира, не само ППДБ
- всеки има право да иска достойно заплащане
- всеки има право да не е съгласен с вас, без да е задължително гербаджия, путинист и член на делегация от Марс

Записахте ли си го? Сега си го повтаряйте.
Последен въпрос - кажете ми едно нещо, което направи този кмет през половината си мандат? Едно нещо, което да е УАУ...
И сега към медиите, журналистите и НПО - тата - срам ме е да ви чета глупостите. 
"Аз съм независим, безпартиен, безпристрастен и за това се подмокрям, като видя Васко и Кирчо" - ей на това ниво сте всички.

С какво сте различни от кафявите като светоглед?  Не знам.
И с това приключвам. Наистина приключвам по темата.

Само да ви предупредя - всеки, който тръгне да ми обяснява, че съм гербаджия, комунист и подобни, трябва да е наясно, че това не е съвсем вярно.

Аз просто съм идиот.
Изтърках си подметките от 1989 година насам по площади и улици, за да може да ме управляват негодни хора, а "гражданското общество" да се чуди как да ме обижда и с какви гнусни думи да ме нарича, защото не споделям лабораторни опорки.
Вървете на ма**ата си!
Или на митинг в защита на ДС син от MAFIQTA...

Сподели:

Коментари (0)

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

Столичната дирекция на вътрешните работи предостави уточняваща информация за лицата.

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той