Авария причини спиране на електричеството в Каракас
Венецуелските власти са задържали шестима заподозрени за диверсия в най-голямата водноелектрическа централа в страната - ВЕЦ "Симон Боливар" (известна и като "Гури"), съобщи ТАСС. Аварията причини спиране на електричеството в Каракас и другите големи градове на Венецуела на 25 март, след като на 7 март друга голяма авария остави страната без ток в продължение на седмица.
Министърът на информацията Хорхе Родригес съобщи в Туитър, че ремонтните екипи успешно и бързо възстановяват електроснабдяването във Венецуела след пожара във ВЕЦ "Гури". Той директно обвини за аварията привържениците на опозицията.
Още от Свят
ЦИК прие хронограмата за изборите за президент и вицепрезидент нн 25 октомври
До 17:00 ч. на 9 септември партиите и коалициите подават заявления в ЦИК за регистрацията за участие в изборите за президент и вицепрезидент. Също до 9 септември ЦИК регистрира партиите и коалициите за участие във вота.
Украйна получи рекорден обем военна помощ през юни от началото на 2024 г.
Основният фактор за увеличението е заемът на Европейския съюз Ukraine Support Loan, благодарение на който европейските институции са предоставили 4,3 млрд. евро военна помощ през май и юни
Русия обяви за издирване сина на американския здравен министър, Конър Кенеди воювал за Украйна
„Бях дълбоко развълнуван от случващото се в Украйна през последната година. Исках да помогна. Когато чух за Международния легион на Украйна, разбрах, че ще отида там, и още на следващия ден отидох в посолството, за да се запиша“, написа тогава той