Всеки вот на недоверие преди България да получи дата за прием в еврозоната е саботиране на националния интерес. Тази категорична позиция изрази в ефира на БНТ депутатът от ПП-ДБ Венко Сабрутев.
Той поясни, че няма да подкрепят внесения вот на недоверие, но след като излезе доклада за еврозоната, ще внесат техен. Според него вносителите на вота от "Възраждане" не изтъкват истинските проблеми в страната. По думите му реалните теми, за които трябва да се иска вот на недоверие са правосъдие, липса на антикорупционни мерки. И като аргумент посочи разказа на българския европрокурор за това, че Делян Пеевски оказва натиск, че е заплашвал и искал 20 млн. от "Чирен".
МВР саботира европрокуратурата в разследването на "Булгартрансгаз" и пречи хората, които крадат средства, да влязат в затвора, коментира още депутатът.
Венко Сабрутев изтъкна, че ПП нямат вече нищо общо с Румен Радев, тъй като пътищата им с президента са се разделили след началото на войната в Украйна.
"ПП-ДБ е единствената проевропейска партия, която иска България да влезе в еврозоната, да се доинтегрира в Европа и да се бори с корупцията и правосъдието в страната. Няма как да споделим вижданията на президента, които са произточни", аргументира се депутатът.
Според Сабрутев стабилността на управлението зависи от стабилността на участниците в коалицията "Ново начало". Той смята, че Пеевски изцяло е превзел властта, а БСП и ИТН му осигуряват вот, след като преди са говорели, че ще работят срещу него.
Коалиция „Ново начало“ вкарва все по-ниски топки в регулаторите, като вкарва срамни хора в тях - хора абсолютно брандирани " Пеевски", изтъкна народният представител от ПП-ДБ.
Няма как да подкрепяме този кабинет, категоричен бе депутатът. По думите му ако е имало правосъдие, по-голяма част от министрите трябвало да бъдат в затвора.
Сабрутев кометира още, че с дълга ще се пълнят шкафчетата на Борисов и Пеевски. Той е категоричен, че бюджета има ужасно много пари за кражба, които никога няма да стигнат до хората.


Коментари (0)