"Комисията изцяло подкрепя правото на българите да протестират. Европейската комисия иска да предложи ефикасни мерки за защита на свободните и честни избори, защото трябва да защитим правото на гражданите да гласуват свободно. Те са тези, които имат първата и последната дума. В тази връзка трябва да се защити и гарантира свободата на медиите, защото те са тези, които предоставят достоверната информация за политическите процеси". Това заяви заместник-председателят на Европейската комисия по европейските ценности и прозрачност Вера Йоурова, предаде репортер на БГНЕС.
Йоурова взе участие в дебат на Европейския парламент за върховенството на закона и човешките права. Комисията ще продължи динамиката на събитията в България и е важно да не бъде обърната посоката на събитията в България.
България
Вера Йоурова: Комисията ще продължи да следи събитията в България, важно е посоката да не бъде обърната
![Вера Йоурова: Комисията ще продължи да следи събитията в България, важно е посоката да не бъде обърната](/static/downloads/uploads/Images_3/V/vera_iourova2.jpg)
Вера Йоурова
Още от България
Летище София вече носи името "Васил Левски"
Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан
"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"