13 Март, 2026

Весела Лечева: Не виждам светлина в тунела за БСП, напускам ръководството

Весела Лечева: Не виждам светлина в тунела за БСП, напускам ръководството

След 22 години в БСП бивш народен представител  и министър на спорта Весела Лечева обяви, че напуска ръководството на партията.

Лечева е член на Националния съвет, а решението си да се раздели с партията съобщи пред Областния съвет на БСП във Велико Търново снощи.

„Избрах да съобщя тази новина пред заседанието на Областния съвет, за да могат моите партийни другари да я научат лично от мен, а не чрез декларации или през медиите. Благодарих им за дългогодишната съвместна работа и за оказаното доверие.

"Влязох в БСП като човек, който си поставя високи цели и не се страхува да отстоява принципите си. Моята визия бе тя да е модел и двигател за едно справедливо и прогресивно управление на страната, което да утвърждава достойнството и самочувствието на нацията. През годините в ръководството на БСП имаше уважавани общественици, признати експерти, хора с богат професионален и житейски опит“, каза Весела Лечева.

„За съжаление в последните месеци ръководството на БСП, на което лично аз гласувах доверие, се отклони от този път. То заложи на авторитарен начин на управление, обезличи партията, отстрани с процедурни хватки социалисти с различно мислене. Започна братоубийствена война с президента Румен Радев, подкрепен и избран от левите хора в България. Водеше тази война редом с нашия основен политически опонент - ГЕРБ. В резултат на тези действия загуби задълго лидерските позиции и доверието на избирателите в страната“, заяви Лечева.

„Макар, че обмислях това решение отдавна, то не беше взето лесно. В годините съм доказала, че съм човек с последователни политически възгледи и принципи. Съобщавам решението си сега, в края на годината и след местните избори, за да не бъда обвинявана, че съм попречила на кампанията. А и имах, макар и крехка надежда, че след тези избори ще има честен разговор и анализ за резултатите. Вместо това чухме поредните хвалби, които не отговарят по никакъв начин на реалната картина. Дадох си сметка, че не съм в състояние да променя нищо в политиката на ръководството, което в последните години не се вслуша в нито един разумен глас, изневери на високите цели, предаде интересите на нашите симпатизанти и членове“, сподели Весела Лечева и добави, че не вижда „светлина в тунела“ за БСП, но не губи надежда, че ще дойдат по-добри дни за социалистите в страната.

Сподели:

Коментари (0)

Цветлин Йовчев: Трябва да укрепим противовъздушните си сили със системи като „Пейтриът“

Цветлин Йовчев: Трябва да укрепим противовъздушните си сили със системи като „Пейтриът“

Ние трябва да придобием съвременни системи за противовъздушна отбрана от рода на „Пейтриът“, заяви бившият вицепремиер и министър на вътрешните работи Цветлин Йовчев. Технологично и технически имаме сериозно изоставане по отношение защитата на критичната инфраструктура, заяви бившият вицепремиер и министър на вътрешните работи

Взимат окончателните решения за помощите заради скъпите горива

Взимат окончателните решения за помощите заради скъпите горива

Предвиждат се директни финансови помощи за домакинствата, които трябва да отговарят на определени подоходни критерии

Извънредно заседание на енергийната комисия заради парите по ПВУ

Извънредно заседание на енергийната комисия заради парите по ПВУ

Вчера служебният министър-председател Андрей Гюров заяви, че отказът на депутатите да разгледат законовите промени може да коства на страната ни близо 440 млн. евро по Плана за възстановянане и устойчивост