24 Юни, 2026

Вицепрезидентът на Meta по гражданските права напуска след премахването на фактчекинга

Снимка: архив

"Исках да бъда част от усилие, което ще доведе до положителна промяна, особено за тези, които са били маргинализирани, потиснати..."

Вицепрезидент по гражданските права и заместник главен съветник на Meta Platforms Inc. - Рой Остин, обяви, че напуска компанията в края на март.

Новината идва, след като наскоро Meta направи значителни промени в политиката си в своите социални мрежи, включително Facebook и Instagram, като прекрати използването на функцията "проверка на факти" и спря своите програми за разнообразие, справедливост и включване (DEI).

DEI представлява организационна рамка, която се стреми да насърчава справедливото третиране и пълноценното участие на всички хора, особено групи, които в миналото са били недостатъчно представени или са били обект на дискриминация въз основа на идентичност или увреждане.

"Бях привлечен от тази компания поради нейния огромен обхват и потенциал да оказва значимо въздействие върху живота на милиарди. Исках да бъда част от усилие, което ще доведе до положителна промяна, особено за тези, които са били маргинализирани, потиснати и смълчани.“ - отбеляза Остин.

Той добави, че членовете на неговия екип за граждански права ще преминат към изпълнението на различни роли в Meta. 

Сподели:
Дипломатическият сканадал с РСМ стигна до НАТО, МВнР отрече да е огласило нотата за семейството на Мицкоски

Дипломатическият сканадал с РСМ стигна до НАТО, МВнР отрече да е огласило нотата за семейството на Мицкоски

Твърди се, че е заснет оригинален документ, който представлява дипломатическа кореспонденция между институциите на двете държави

Правителството заложи 5,7% дефицит в бюджета за тази година, иска още заеми

Правителството заложи 5,7% дефицит в бюджета за тази година, иска още заеми

Кабинетът иска да тегли още дълг - над вече одобрените 3,8 милиарда евро

Финландия започна изграждането на ледоразбивачи за САЩ в Арктика

Финландия започна изграждането на ледоразбивачи за САЩ в Арктика

Доналд Тръмп и властите в Хелзинки обявиха, че американската брегова охрана ще придобие 11 ледоразбивача - 7 от тях ще бъдат построени в Съединените щати, а 4 във Финландия

Коментари (0)