"Исках да бъда част от усилие, което ще доведе до положителна промяна, особено за тези, които са били маргинализирани, потиснати..."
Вицепрезидент по гражданските права и заместник главен съветник на Meta Platforms Inc. - Рой Остин, обяви, че напуска компанията в края на март.
Новината идва, след като наскоро Meta направи значителни промени в политиката си в своите социални мрежи, включително Facebook и Instagram, като прекрати използването на функцията "проверка на факти" и спря своите програми за разнообразие, справедливост и включване (DEI).
DEI представлява организационна рамка, която се стреми да насърчава справедливото третиране и пълноценното участие на всички хора, особено групи, които в миналото са били недостатъчно представени или са били обект на дискриминация въз основа на идентичност или увреждане.
"Бях привлечен от тази компания поради нейния огромен обхват и потенциал да оказва значимо въздействие върху живота на милиарди. Исках да бъда част от усилие, което ще доведе до положителна промяна, особено за тези, които са били маргинализирани, потиснати и смълчани.“ - отбеляза Остин.
Той добави, че членовете на неговия екип за граждански права ще преминат към изпълнението на различни роли в Meta.
Още от Свят
Дипломатическият сканадал с РСМ стигна до НАТО, МВнР отрече да е огласило нотата за семейството на Мицкоски
Твърди се, че е заснет оригинален документ, който представлява дипломатическа кореспонденция между институциите на двете държави
Правителството заложи 5,7% дефицит в бюджета за тази година, иска още заеми
Кабинетът иска да тегли още дълг - над вече одобрените 3,8 милиарда евро
Финландия започна изграждането на ледоразбивачи за САЩ в Арктика
Доналд Тръмп и властите в Хелзинки обявиха, че американската брегова охрана ще придобие 11 ледоразбивача - 7 от тях ще бъдат построени в Съединените щати, а 4 във Финландия