23 Декември, 2025

Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс проплака: Зеленски да не хвърля кал по Тръмп

Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс проплака:  Зеленски да не хвърля кал по Тръмп

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Според него Зеленски получава „лоши съвети“ за това как да се справя с новата администрация

Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс предупреди украинския президент да не „напада“ президента Доналд Тръмп, заявявайки, че „хвърлянето на кал“ по него публично ще доведе само до обратен ефект. Той говори пред изданието DailyMail.com.

„Идеята, че Зеленски ще промени мнението на президента, като го очерня в публичните медии – всеки, който познава президента, ще ви каже, че това е ужасен начин да се подходи към тази администрация“, каза Ванс.

Според него Зеленски получава „лоши съвети“ за това как да се справя с новата администрация, а през последните три години му е било внушавано, че не може да направи нищо погрешно.
Ванс за войната в Украйна

„Очевидно обичаме украинския народ. Възхищаваме се на храбростта на войниците, но също така вярваме, че тази война трябва да приключи бързо“, продължи той и добави:

    „Това е политиката на президента на Съединените щати. Тя не се основава на руска дезинформация. Тя се основава на факта, че Доналд Тръмп, според мен, знае много за геополитиката, има много твърдо мнение и го поддържа от дълго време.“

Думите на Зеленски за Тръмп

Президентът на Украйна Владимир Зеленски заяви, че Тръмп живее в създаденото от Русия „дезинформационно пространство“.

„За съжаление, президентът Тръмп – изпитвам голямо уважение към него като лидер на държава, която ние високо ценим, и към американския народ, който винаги ни е подкрепял – но за съжаление, той живее в това дезинформационно пространство“, каза Зеленски.

Той подчерта, че Америка има право да обсъжда двустранни въпроси, но предупреди, че САЩ са помогнали на Путин да „се измъкне от дългогодишната изолация“.

От своя страна, Тръмп заяви, че рейтингът на одобрение на Зеленски е едва 4% и каза пред журналисти, че Украйна „никога не е трябвало да започва“ войната. По-късно той засили критиките си, наричайки Зеленски „диктатор без избори“ и обвинявайки го, че иска войната да продължи, „за да не спира потокът от пари“.

Сподели:

Коментари (0)

WP: В Европа има само един лидер, който може да се справи с проруското поведение на Тръмп

WP: В Европа има само един лидер, който може да се справи с проруското поведение на Тръмп

Според колумнист на на изданието, предвид слабостта на Европа, не е изненадващо, че Путин вярва, че времето е на негова страна

Силяновска с абсурдни обвинения - отново видя врага в лицето на България

Силяновска с абсурдни обвинения - отново видя врага в лицето на България

По думите на македонския президент ЕС претендира да е геополитически съюз, а в същото време държи държавите от Западните Балкани в геополитически вакуум

„Тук решаваме ние!“: Гренландия отвърна на Тръмп след заплахите за сила и анексиране

„Тук решаваме ние!“: Гренландия отвърна на Тръмп след заплахите за сила и анексиране

На фона на заканите от Белия дом със сила да поемат контрола над острова, премиерът Нилсен и лидерите на ЕС обявиха общ фронт в защита на неговия суверенитет