17 Март, 2026

Видео с инцидента в Русе потвърждава версията на задържаните младежи (ВИДЕО)

Видео с инцидента в Русе потвърждава версията на задържаните младежи (ВИДЕО)

снимка: стоп кадър от видео

От него става видно, че полицейският началник на Русе се е легитимирал едва, след като е станало мелето

Разпространено видео в социалните мрежи потвърждава версията за екшъна в Русе, разказана преди дни пред медиите от Кирил Гочев, единият от арестуваните, карал колата в нощта на инцидента. На него не се вижда автомобилът на младежите да се движи особено бързо, спира веднага на пешеходната пътека по правилата, предаде Нова ТВ. 

Свадата почва след приближаване на мъж, най-вероятно съседът на тежко пострадалия шеф на МВР-Русе Николай Кожухаров. Мъжът замахва в посока прозореца на колата и опитва да удари водача, след което вратата на автомобила се отваря, мъжът пада. Отвътре излизат другите момчета, настава меле. Не се вижда в цялата ситуация полицейският директор да се легитимира.

Боят приключва бързо, следват разправии. Идват полицейски коли и линейка. Медицинският автомобил обаче си тръгва много бързо.

Случаят става пред много свидетели. После се вижда как младежите са пуснати и бавно се оттеглят. Нова ТВ се е обърнала към МВР да коментира видеото, министерството е отказало. 

Медията припомня, че министър Даниел Митов вече три пъти отказва публично да обясни какво точно се е случило в Русе. Последно в неделя в "На фокус със Лора Крумова" заяви, че трябва да изчакаме съдебното дело и пак каза, че е недопустимо да се посяга на полицай, който се е легитимирал. Младежите твърдят, че Кожухаров го е сторил след боя и скандала. Не е ясно и дали от спътника му - неговия съсед, е взета алкохолна проба. Вече се разбра, че пробата за алкохол и наркотици на младежите и отрицателна.

Сподели:

Коментари (0)

Самоубилият се в Бургас е футболният бос Христо Бургазлиев

Самоубилият се в Бургас е футболният бос Христо Бургазлиев

Футболният деятел и бизнесмен Христо Бургазлиев е намерен мъртъв в автомобил в Бургас. Първоначалните данни сочат самопрострелване, а полицията разследва обстоятелствата около трагедията. Собственик е и на едно от оборотните чейндж бюра в града. При извършения първоначален оглед е констатирано, че вероятно се касае за самопрострелване в областта на главата с пистолет

Емил Дечев: Няма данни за седми човек, замесен в "Петрохан". Имам по-малко информация по случая от...

Емил Дечев: Няма данни за седми човек, замесен в "Петрохан". Имам по-малко информация по случая от...

"Не съм казал, че ГДБОП трябва да разследва Пеевски. Това е оперативна обикновена проверка", заяви министърът

Янкулов събира експерти да обсъдят критерии за номиниране на кандидати за  постове в съдебната власт

Янкулов събира експерти да обсъдят критерии за номиниране на кандидати за постове в съдебната власт

Заявката е правилата да бъдат "оставени в наследство на бъдещия редовен кабинет"