Петков да не влиза в задочен спор с Митрофанова
Борбата с корупцията е необходима, но тя трябва да се води по всички правила на закона, заяви пред БНТ народният представител от БСП Кристиан Вигенин. По думите му, само чрез спазване на правилата ще покажем, че в България се работи по различен начин.
По отношение на усилията в подкрепа на Украйна той коментира, че ЕС и НАТО правят всичко по силите си, за да помогнат на украинската страна, но има рамки и граници, в които западните страни може да въздействат.
„НАТО няма намерение силово да налага контрол върху въздушното пространство на Украйна“, изтъкна той, като посочи, че Алиансът не може да влезе като страна във войната.
Вигенин заяви, че подкрепата за Украйна е безпрецедентна и Киев не може да иска повече. Той посочи, е ЕС е приел над 3 милиона украински бежанци. По думите му, предприетите санкции срещу Русия също са безпрецедентни. Според него обаче те няма да променят поведението на руската страна.
Вигенин коментира и ситуацията с руската посланичка Елеонора Митрофанова. Той посочи, че България трябва да си отстоява достойнството и че то не може да бъде уронвано от който и да е посланик. Същевременно той подчерта, че премиерът не бива да влиза в задочен диалог с нея, тъй като това не е неговото ниво – на изявите на посланичката би трябвало да реагира външното министерство, а не министър-председателят.
Още от България
Зеленски призна колко често плаче
"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент
Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония
По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС
Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва
Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“