14 Януари, 2026

Вигенин: Няма да призоваваме нашите членове и симпатизанти да излязат на протест

Вигенин: Няма да призоваваме нашите членове и симпатизанти да излязат на протест

Кристиян Вигенин

Нека оставим гражданите сами да покажат на управляващите докъде са докарали страната, заяви депутатът от БСП

"Категорично подкрепяме исканията на протестиращите, но ние няма да призоваваме нашите членове и симпатизанти да излязат на протест. Доколкото икономическата среда засяга всеки един от тях, те са свободни да вземат сами своето решение. Не е нужно ние да правим специална организация, да призоваваме, да се включваме активно. Нека оставим гражданите сами да покажат на управляващите докъде са докарали страната", заяви пред Нова тв депутатът от БСП и председател на Комисията по европейските въпроси и контрол на европейските фондовеКристиан Вигенин. Виждаме всички, че недовослтвото не намалява. Щом толкова хора излизат по улиците, значи наистина положението не е добро. Нека да оставим на гражданите да покажат докъде са докарали страната“, коментира пред Нова телевизия Кристиан Вигенин, депутат от БСП и председател на Комисията по европейските въпроси и контрол на европейските фондове.

„Въпросът е, че решение на проблемите има, но някой трябва да ги види“, добави социалистът. Според него обаче сега не е време за оставка, приема се бюджетът. "Но всеки ден е провал за това правителство", смята той.

Относно това дали протестите са платени и има ли професионални протестиращи на тях, Вигенин обясни, че има хора с нисък праг на търпимост. „Опитът да се дискредитира протестът, няма да спаси положението“, убеден е той.

На въпрос защо тези, които не харесват ГЕРБ не виждат като алтернатива БСП, Вигенин нямаше какво да каже освен: "И това ще стане. Това разочарование от ГЕРБ е неспасяемо, системно."

Според него алтернативата не е в нови личности и партии, а в това, което БСП предлага, "защото е изстрадано, обмислено, премислено и реалистично възможно". 

Помолен да коментира и искането на няколко червени депутати да се извършат проверки на магистрали с участие на европейски експерти, Вигенин каза: "Ще се радваме, ако се окаже, че пътищата са с необходимото качество. Не разбираме тази реакция на Камарата на строителите."
Сподели:

Коментари (0)

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.