25 Февруари, 2026

Виктор Димчев: Христо Иванов да пита президента и министрите му за документите от проверките на "Лукойл"

Виктор Димчев: Христо Иванов да пита президента и министрите му за документите от проверките на "Лукойл"

"В неделя по обед по БНР президентът Румен Радев си позволи да обвини една българска (руска) компания – Лукойл – в измами към фиска и държавата. Преди година, когато нацепените батки биеха полицаи по площадите в платените от олигарси протести, другарят Христо Иванов призова правителството на публикува ревизиите на същата компания. 
Отлично знам, че достъп до тези документи имат в ръководството на ДБ. Въобще не се съмнявайте в това. До всичките, до начетите, реалните данни и статистическите отклонения в уредите на стойност няколко милиарда", коментира фотографът Виктор Димчев. 

"Но ето, сега имаме революционно ново служебно правителство и тези убийствени данни могат да видят бял свят, ако наистина това е желание, а не политическа спекула. Призовавам другаря Христо Иванов да звънне по телефона и да изиска от той-си-знае-кой да му изпрати наличните документи по ревизията на Лукойл. Призовавам другаря Христо Иванов да пита служебните министри за същите тези документи. Призовавам другаря Христо Иванов да поиска от другаря Румен Радев да разбият най-сетне тази тъмно червена доходоносна мъгла. В заключение мога само да кажа, че съм чувал с ушите си и съм виждал с очите си дейността на агентите, които направиха проверката, установиха задълженията и после млъкнаха, натиснати от онези, които сега натискат копчетата на Радев, Рашков и компания. Това не е майтап. Да си знаете", пише още Димчев.

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Изявлението на Гюров беше направено по време на видеоконференция на "Коалицията на желаещите", начело с Великобритания и Франция

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Видеонаблюдението е отговорност на Министерски съвет, което беше възложено с негово решение на "Информационно обслужване", уточни тя

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Юристът бе открит мъртъв на 2 февруари тази година, разследващите продължават да изясняват причината за смъртта му