4 Февруари, 2026

Виктор Юшченко: Боли ме за Европа, защото е толкова сляпа за заплахата от Русия

Виктор Юшченко: Боли ме за Европа, защото е толкова сляпа за заплахата от Русия

Виктор Юшченко

Най-голямото предизвикателство за гражданите на "Единна Европа" е средновековната политика на Русия през 21 век

Бившият украински президент Виктор Юшченко заяви пред Би Би Си, че се надява Европа да се събуди и да осъзнае каква заплаха представлява Русия - след случая "Скрипал". 

"Боли ме за Европа, защото е толкова сляпа. За това, че европейските страни не са задружни и са толкова малко солидарни по отношение на руската политика. Бих искал това, което наричаме "Единна Европа", най-после да разбере, че най-голямото предизвикателство за нейните граждани е средновековната политика, която Русия преследва през 21 век."

Преди 14 години беше оповестено, че Виктор Юшченко е отровен с диоксин. Това стана в предизборната кампания, когато той се кандидатира за президент на Украйна като конкурент на кандидат, предпочитан от Русия. Лекарите диагностицираха натравянето, обезобразило външния вид на Юшченко, след тримесечно лечение.

Сподели:

Коментари (0)

 В края на месеца Бил и Хилъри Клинтън ще дадат показания в Конгреса по случая с Джефри Епстийн

В края на месеца Бил и Хилъри Клинтън ще дадат показания в Конгреса по случая с Джефри Епстийн

Говорителят им Ангел Урена написа в X, че „бившият президент и бившият държавен секретар ще бъдат там. Те очакват с нетърпение да създадат прецедент, който да важи за всички“.

Сейф ал-Ислам, синът и приемник на Муамар Кадафи, е убит

Сейф ал-Ислам, синът и приемник на Муамар Кадафи, е убит

„Четирима въоръжени мъже нахлуха в резиденцията му, след като деактивираха камерите за наблюдение, и го екзекутираха“, каза Абдурахим

Кремъл се жалва срещу отпадането на ограниченията върху стратегическите ядрени арсенали

Кремъл се жалва срещу отпадането на ограниченията върху стратегическите ядрени арсенали

Договорът "Нов СТАРТ" между двете страни изтича на 5 февруари. Той бе подписан от президентите Барак Обама и Дмитрий Медведев през 2010 г. и установява ограничения в броя на стратегическите оръжия,