Рано или късно "Синя България" ще влезе в НС, затова се регистрирахме днес за изборите
Ахмед Доган разбра, че обръчите, които изгради, сега започнаха да го стягат. ДПС дълги години лансираше Делян Пеевски, а сега го обвиняват и говорят за ценности. Явно днес дойде време разделно за ДПС и виждаме борба между два клана.
Това заяви в ефира на Би Ти Ви общинският съветник от "Синя България" Вили Лилков, който коментира политическата ситуация в страната.
"Разговорът за разграждането на този модел, който наблюдаваме в този момент, трябва да започне незабавно, защото този модел няма да изчезне за година-две. Това е причината "Синя България" да се явява на тези избори. Рано или късно ние ще влезем в парламента и ще изпълним своите цели и каузи", коментира Лилков.
Той заяви, че днес са се регистрирали в ЦИК. Предишните избори е бил един добър старт за нас. Но според него сериозният политически разговор в България се подменя чрез замерянето с компромати.
"Ние нямаме никаква връзка с ГЕРБ. В предишния Общински съвет аз бях най-тежката конструктивна опозиция на ГЕРБ и Борисов. Няма нищо вярно в твърденията, че целта ни е да се разделят десните гласове", категоричен е Вили Лилков.
Още от България
Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем
Предоговарянето на споразумението с турската компания е добра новина, защото то е неизгодно за България, смята той
Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът
Поставените въпроси не са от компетентността на местната власт и не може да бъдат решавани чрез местно допитване
Камелия Нейкова поема ключов пост: бившата шефка на ЦИК стана главен секретар на Министерския съвет
Тя ще наследи на поста Мария Томова, която беше назначена за главен секретар на Министерския съвет от служебния премиер Андрей Гюров.