7 Декември, 2025

Вили Лилков хвърли оставка като лидер на софийското ДСБ

Вили Лилков хвърли оставка като лидер на софийското ДСБ

Вили Лилков

Като причина самият той изтъква "дефицит на време"

Лидерът на софийската организация на "Демократи за силна България" (ДСБ) Вили Лилков подаде оставка една година преди края на мандата, съобщава "24 часа". По думите му причината за решението е "дефицит на време", защото работата като председател на ДСБ - София му пречела на заниманията със студенти в Минно-геоложкия университет, където е преподавател по ядрена физика.

Лилков уточнява, че е подал оставка след парламентарните избори на 26 март, но едва сега е решил да го обяви публично. Той посочи, че остава част от ДСБ и не се отказва от политиката. След загубата на изборите председателят на партията Радан Кънев подаде оставка, като за поста бе избран Атанас Атанасов.

Организацията ДСБ - София, ще избере нов лидер на общото си събрание на 21 октомври. По информация на "Дневник" към момента кандидатите за поста са Любомир Георгиев и Димитър Божилов.

Любомир Георгиев, който е в ръководството на софийската организация на партията, каза пред "Дневник", че е много вероятно да се кандидатира.

Според източници на "Дневник" от ДСБ Георгиев е предпочитан от Вили Лилков за нов лидер на ДСБ - София. Той е един от учредителите на ДСБ, един от основателите на ДСБ - "Триадица", и бивш председател на тази районна организация, като наследява на поста именно Вили Лилков.

За кандидатурата на Димитър Божилов потвърдиха членове на ДСБ в София. Божилов също е член на ДСБ - "Триадица". Той беше кандидат за депутат от листата на "Нова република" в 23 МИР в София.
Сподели:

Коментари (0)

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

„Украйна се бори за своята територия, нация, за своите деца, а когато се бори за своето съществуване, един народ може да покаже истински героизъм.”