4 Април, 2026

Виновният за катастрофата с Милен Цветков не получи отвод от прокурора

Виновният за катастрофата с Милен Цветков не получи отвод от прокурора

Не са допуснати нарушения по досъдебното производство по делото за ПТП, отнело живота на журналиста Милен Цветков. Това съобщиха от прокуратурата днес.

Започна съдебната фаза на наказателния процес срещу Кристиан Николов, причинил катастрофата, взела живота на известния журналист и ТВ водещ. В проведеното разпоредително заседание състав на Софийски градски съд е констатирал, че не са допуснати процесуални нарушения в хода на досъдебното производство срещу Кристиан Николов. Той е привлечен към наказателна отговорност от Софийска градска прокуратура за тежко пътнотранспортно произшествие, отнело живота на журналиста Милен Цветков. С това започна съдебната фаза на процеса, а делото ще се разгледа по общия ред.

Искането на защитата на подсъдимия за отвод на прокурора по делото съдът е оставил без уважение. Първото съдебно заседание е насрочено за 23.02.2021 г.

Извършеното от Кристиан Николов престъпно деяние е квалифицирано по чл. 342, ал. 3, вр. ал. 1 от Наказателния кодекс - умишлено предизвикано тежко пътнотранспортно произшествие, отнело живота на участник в движението. Деецът управлявал МПС след употреба на три различни вида наркотични вещества, със скорост значително надвишаваща разрешената за конкретния пътен участък.

Софийска градска прокуратура е предала Кристиан Николов на съд с обвинителен акт, осем месеца след извършеното от него престъпление.

Сподели:

Коментари (0)

КОНПИ е осъдена да плати 97 000 евро разноски, след като пак загуби делото срещу семейството на Христо Бисеров

КОНПИ е осъдена да плати 97 000 евро разноски, след като пак загуби делото срещу семейството на Христо Бисеров

Съдът отбелязва, че макар наказателните дела срещу Бисеров и Главинков да са приключили с оправдателна присъда и прекратяване, това не е пречка КОНПИ да предяви иск за конфискация

Опит за обир на банка в София! Служителка се нахвърли на обирджийка с пистолет

Опит за обир на банка в София! Служителка се нахвърли на обирджийка с пистолет

41-годишна жена е задържана след опит за обир на банка в София с фалшив пистолет. Разследването установява и предишен грабеж за 3100 евро и притежание на кокаин. Прокуратурата и поиска постоянен арест.

“Малки мишки” в МВР предавали следствени тайни на Ружа Игнатова и Пепи Еврото

“Малки мишки” в МВР предавали следствени тайни на Ружа Игнатова и Пепи Еврото

Със сигурност течът на документи и информация от МВР към Игнатова е продължавал с години и е компрометирал работата на европейските и американските служби