Полк. Любомир Пеев е назначен за заместник-министър на отбраната, съобщиха от "Дондуков 1". Предложението е на вицепремиера и министър на отбраната Стефан Янев и е одобрено от премиера Огнян Герджиков.
Полк. Пеев е завършил ВВАУ в Шумен и ВА "Г. С. Раковски".
Той е заемал различни командни и щабни длъжности в Сухопътни войски по време на военната си кариера.
От 2004 г. е на служба в Съвместното оперативно командване и в Съвместното командване на силите. Миналия април е бил назначен за заместник-началник на щаба на Съвместното командване на силите.
Още от България
Атанас Зафиров и Борислав Гуцанов ще си оспорват лидерското място в БСП
Никой от кандидатите не е събрал повече от половината гласове, което означава, че ще се проведе балотаж между първите двама
Даниел Митов: МВР извърша анализ на автентичността на архива на Петьо-Еврото
Той включва лично тефтерче със записки и касови бележки на плащания, сигнали от неправителствени организации до прокуратурата, прокурорски постановления и веществени доказателства
Кирил Добрев: Премахването на прекия избор ще се отрази добре на БСП
Председателят, разбира се, трябвало да има корени в партията